نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
هزینه هر متر ساخت و ساز چه مقدار برآورد می شود؟

هزینه هر متر ساخت و ساز چه مقدار برآورد می شود؟

مسکن از نیاز های اساسی بشر در طول تاریخ بوده و هست. این روزها شکل ظاهری خانه ها با ایام گذشته متفاوت شده و اکثرا سبک زندگی آپارتمانی دارند. برخی از مردم هنوز در خانه های قدیمی ویلایی زندگی می کنند و حتما به این فکر افتاده اند که زمین و ملک کلنگی خود را به دست یک سازنده معتبر بسپارند و در عوض چند واحد آپارتمان نوساز تحویل بگیرند.
نکته مهم این است که برای ساخت ساختمان چه هزینه ای به ازای یک متر ساخت باید بپردازیم, در این مطلب از
سایت نیاز به خرید قصد داریم تا هزینه ساخت ساختمان را به ازای هر یک متر برآورد کنیم. با ما همراه باشید

 

قیمت یک واحد آپارتمان
قیمت یک واحد آپارتمان را می توان از مجموع قیمت زمین,مصالح,خدمات ساختمانی(تاسیسات و پیمانکاری), پروانه ساخت و مجوز, هزینه های شهرداری و سود سازنده تخمین زد.
قیمت زمین اصلی ترین و بالاترین هزینه را در قیمت مسکن دارد که ارتباط مستقیم با منطقه و محله دارد, چرا که قیمت زمین در مناطق مختلف متفاوت می باشد و این مورد را کارشناسان آن منطقه تعیین میکنند.
قیمت مصالح هم با توجه به شرایط اقتصادی کشور دائما با تغییر همراه است( غالبا با افزایش قیمت همراه است!) و به دلیل قیمت دلار و تورم موجود گاهی با کمبود مصالح هم همراه هستیم.
بدیهی است که با افزایش قیمت ها در کشور نیروهای خدماتی هم دستمزدهای خود را بالا برده اند و این امر هم تاثیر مستقیم روی قیمت مسکن داشته است.
با همه این تفاسیر در ادامه می خواهیم محدوده قیمت مصالح و خدمات مورد نیاز برای ساخت یک ساختمان را بررسی کنیم تا کسانی که قصد ساخت و ساز دارند کمی با هزینه های آن آشنا شوند.

 

قیمت مصالح اساسی در ساخت ساختمان
آهن آلات از اساسی ترین مصالح و جز لاینفک در ساخت و ساز می باشد که شامل میلگرد,تیرآهن,پروفیل,ورق,خرپا,نبشی و ناودانی و ....می باشد. در بازار آهن ,قیمت میلگرد به ازای هر کیلو 4500 تا 6000 تومان هم معامله می شود, تیرآهن از 750 هزارتومان تا 3میلیون و دویست به ازای هر شاخه, قوطی از شاخه ای 6500 تا 7100, ناودانی 6متری از 5000 تا 5200 تومان, نبشی 6متری حدودا 5000 تومان و قیمت ورق 6200 تا7000  می باشد.

اهن الات
از مصالح مهمی که در مرحله سفت کاری و گچ و خاک به کار می روند می توان سیمان,گچ,بتن و انواع بلوک ها و لوله ها را نام برد.
سیمان به ازای هر تن حداقل 96000 تا حداکثر 198000 تومان, گچ از حداقل پاکتی 5600 تا 25500 تومان, بتن آماده به ازای هر متر مکعب حداقل 88000 تا 96000 تومان قیمت دارد.
بلوک های مورد استفاده در ساختمان شامل بلوک های سیمانی,سفالی,هبلکس و لیکا هستند که هرکدام قیمت های متفاوتی دارند.
قیمت بلوک سیمانی از حداقل 1150 تا 2100 و بلوک سفالی از حداقل 650 تا 1300 معامله می شود.

مصالح
در مرحله نازک کاری مهمترین مصالحی که به کار میرود کاشی سرامیک, سنگ کف و نما, آجرنما,شیرآلات و دربهای ساختمانی می باشد. قیمت این مصالح ساختمانی در برندهای مختلف کاملا متفاوت است چرا که این ها در نمونه خارجی هم موجودند و با توجه به قیمت کنونی دلار بعضا قیمت های نجومی دارند.
کاشی و سرامیک در کمترین قیمت از متری 10 تا 12 هزار تومان شروع می شود اما کیفیت خوبی ندارد, سنگ نمای تراورتن حداقل 35000 تومان به بالا و درب ضد سرقت از 1میلیون به بالا هزینه دارند.

شیرالات

 

هزینه های خدمات ساختمانی
خدمات ساختمانی از ابتدا شامل خاک برداری و گودبرداری , خدمات پیمانکاری, لوله کشی های آب و فاضلاب و گاز ,تاسیسات برق, نقاشی و گچ کاری , نما کاری و طراحی و دکوراسیون می شود. هرکدام از این مجریان با توجه به مهارت و تجربه ای که دارند قیمت های متفاوتی را در ازای خدمات خود دریافت می کنند.
هزینه خاک برداری و گودبرداری  شامل مواردی مثل متره و برآورد, حفاری چاه, اجرای نقشه, اجرای آرماتور بندی و بتن ریزی و تهیه و ساخت سازه نگهبان می باشد. برآورد این هزینه کمی مشکل می باشد و باید این هزینه ها را باتوجه به عمق گودبرداری و متراژ پروژه ارزیابی کرد.
هزینه های مربوط به لوله کشی و تاسیسات هم از حداقل متری 4600تومان شروع می شود, خدمات نقاشی و گچ کاری هم از متری 8000 تومان به بالا می باشد.

نقاشی لوله کشی

 

هزینه تمام شده ساختمان
با توجه  به برآوردهای صورت گرفته و در نظر گرفتن هزینه های شهرداری و پروانه ساخت می توان گفت برای ساخت یک ساختمان باید حداقل متری 1500000 تومان هزینه کرد(مصالح و خدماتی با قیمت متوسط رو به پایین).
سایت نیاز به خرید به شما کمک می کند تا تمامی مصالح و خدمات مورد نیاز در ساخت یک ساختمان را بوسیله ی اعضای خود تامین کند . فقط کافیست درخواست خود را در سایت ثبت کنید تا پیشنهاد قیمت های رقابتی دریافت کنید.

 

نظرات

بدون نظر