نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
متقاضیان برای تحویل مسکن مهر نمی روند

متقاضیان برای تحویل مسکن مهر نمی روند

بدقولی پیمانکاران و تاخیر در ساخت و تحویل مسکن مهر و تورم ایجاد شده در کشور و تاثیر مستقیم آن روی مصالح همگی باعث شد تا قیمت مسکن با افزایش سرسام اوری روبرو شود و متقاضیان مسکن مهر در پرند و پردیس سرگردان شوند.
دلالان هم از این شرایط سواستفاده کرده و پا به عرصه مسکن گذاشتند و تاثیر بسیار زیادی روی بی ثباتی مسکن داشتند. حضور این دلالان در بازار خرید و فروش مسکن مهر پردیس و پرند، بی شک باعث بی اعتمادی مردم، ایجاد سودهای حبابی و نیز آشفته تر کردن بازار مسکن مهر در این ۲ شهر جدید شده است.

 

مراجعه نکردن  بعضی از متقاضیان برای تحویل واحدهای آماده
این افزایش قیمت ها، همراه با رکود بازار و نیز افزایش بی حساب و کتاب اجاره بهای مسکن سبب شده تا برخی گلایه های مردمی در این خصوص ایجاد شود و مردم از این آشفته بازار گلایه مند باشند.

اما مشکل دیگری که این روزها بیش از هرچیز دیگر در بازار مسکن مهر مشاهده می شود، عدم مراجعه متقاضیان مسکن مهر برای تحویل واحدهای خود است، که این عدم مراجعه دلایل متعددی می تواند داشته باشد.

مدیر اجرایی مسکن مهر پردیس در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: در شرایط فعلی بیش از ۲ هزار متقاضی مسکن مهر برای تحویل واحدهای خود مراجعه نکرده اند.

علی اصغر جاودان فر با بیان اینکه ۳ هزار و ۵۰۰ متقاضی فاز ۸ در ماه های اخیر موفق به انتخاب واحد مسکونی خود شده اند، افزود: اما ۲ هزار متقاضی به رغم اطلاع رسانی های متعدد همچنان برای تعیین تکلیف واحدهای مسکونی خود مراجعه نکرده اند.

وی با اشاره به ارسال دعوت نامه برای این متقاضیان بیان کرد: این عدم مراجعه نوعی بلاتکلیفی به وجود آورده است.


پرداخت هزینه های نگهداری واحدهای مسکن مهر آماده با مالک است

اما اینکه در خصوص تعلل دلالان برای عدم مراجعه و دریافت واحدهای مسکن مهر چه تمهیداتی اندیشیده شده است، معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برنامه ریزی هایی در شرکت عمران شهرهای جدید در مقابله با این معضل انجام شده است.

حبیب الله طاهرخانی اضافه کرد: طبق این برنامه ریزی ها اگر واحد آماده باشد و متقاضی برای دریافت آن مراجعه نکند، هزینه نگهداری واحدها در زمان عدم مراجعه متقاضی بر عهده مالک خواهد بود.

 

نباید ورودی های غیرشفاف و گزاف از متقاضیان مسکن مهر دریافت شود

دادستان عمومی و انقلاب پردیس در مورد تمهیدات اندیشیده شده برای مقابله با دریافت هزینه های اضافی از متقاضیان مسکن مهر به عنوان یکی از علل عدم مراجعه برای تحویل مسکن به خبرنگار مهر گفت: در خصوص دریافت هزینه های گزاف به عنوان ورودی از متقاضیان مسکن مهر پردیس گزارش هایی به ما رسیده است.

علیرضا آقاجری اضافه کرد: آن طور که گفته شده این هزینه ها برای ساختمان است، اما حق ساکنان است، که از ریز این هزینه ها مطلع شوند و حساب و کتاب های ساختمان باید شفاف باشد.

وی همچنین از مدیران بلوک های ساختمانی خواست، تا زمانی که اکثریت مالکان بلوک های مسکن مهر در واحدهای خود مستقر نشدند، از هزینه های زیاد پرهیز کنند و افزود: تصمیم گیری و هزینه های کلان باید پس از حضور صاحبان واحدها و استقرار آنها و پس از کسب رضایت جمعی انجام شود.

خالی ماندن واحدهای مسکن مهر و عدم مراجعه متقاضیان برای دریافت آسیب های متعددی به همراه دارد و به نظر می رسد، می توان با اندیشیدن تمهیدات مناسب این معضل را رفع کرد.

باید منتظر ماند و دید معضل عدم مراجعه متقاضیان واحدهای آماده تحویل مسکن مهر حل می شود و یا باید شاهد رونمایی از یک مشکل جدید در روند اجرای پروژه های مسکن های مهر و شهرهای جدید باشیم.

 

نظرات

بدون نظر