نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
دکوراسیون و طراحی خانه های کوچک و نقلی

دکوراسیون و طراحی خانه های کوچک و نقلی

امروز بسیاری از مردم به دلایل مختلف به دنبال خانه هایی با متراژ کوچک هستند. خانه هایی با متراژ 50 متر و پایین تر را خانه های نقلی می نامند که فضای کمی دارند و معمولا دارای یک اتاق خواب  و یک سرویس حمام و دستشویی(گاها به دلیل صرفه جویی در فضا حمام و دستشویی را مشترک می سازند) , آشپزخانه و پذیرایی کوچک هستند . در برخی از آپارتمان های کوچکتر حتی خبری از اتاق خواب هم نیست که این خانه ها را بیشتر با نام سوئیت می شناسیم.
یکی از نکاتی که رعایت آن در خانه های نقلی واجب و ضروری است طراحی و دکوراسیون داخلی و مدل چیدن وسایل و اثاثیه می باشد. در ادامه این مطلب از
سایت نیاز به خرید می خواهیم نشان دهیم چگونه با یک طراحی مناسب و به کارگیری دکوراسیون متناسب و چینش درست فضاهای کوچک خانه های با متراژ زیر 50 متر را بزرگتر نشان دهیم.


نقشه بدون پرتی برای خانه های با متراژ کم
اولین و مهمترین گزینه برای بزرگتر نشان دادن خانه های نقلی نقشه و پلان بی نقص است که بر عهده ی مهندسین معمار می باشد.
نقشه ای که باعث شود از فضا بهترین استفاده شود و فضای پرتی کم و ناچیزی داشته باشد برای خانه های نقلی قابل ستایش است.
محل قرارگیری سرویس های بهداشتی و آشپزخانه و انتخاب مناسب جایگاه آن ها در آپارتمان ها نکته مهمی است که معماران باید آن را در نظر بگیرند.
بعد از ساخته شدن اپارتمان های متراژ کوچک نوبت به طراحی داخلی آن می رسد که عامل مهم دیگری برای بزرگتر نشان دادن فضا می باشد.

نقشه خانه های نقلی

 

دکوراسیون و چیدمان پذیرایی خانه های نقلی
به دلیل اینکه پذیرایی خانه های نقلی دارای فضای بسیار کمی است باید دقت کنیم که از قرار دادن وسایل اضافه و یا به کار بردن وسایلی که فضای زیادی را اشغال می کند بپرهیزیم. به عنوان مثال به کار بردن فرش و موکت در پذیرایی خانه های نقلی چندان جالب نیست و بهتر است که به جای آن ها از قالیچه های مدرن و یا جلو مبلی های آنتیک استفاده کنیم.
میز تلویزیون یکی از اقلامی است که در خانه های کوچک قابل حذف است و نصب کردن تلویزیون روی دیوار کمک زیادی به باز شدن فضا می کند.
مبلمان هم جزئ اساسی و غیرقابل انکار از وسایل پذیرایی است که توجه به انتخاب مدل و رنگ آن در خانه های متراژ پایین بسیار مهم است.
آیینه کاری و استفاده از آیینه در فضاهای کوچک به دلیل پخش نور گزینه اصلی برای بزرگتر نشان دادن فضا می باشد .امروزه از آیینه های مدرن روی دیوارهای پذیرایی استفاده می شود که علاوه بر زیبایی کمک شایانی در فضاسازی می کند.
انتخاب رنگ و ایجاد تناسب و هارمونی بین وسایل خانه و پرده ها و فرش علاوه بر اینکه یک امر سلیقه ای می باشد اما می تواند کمک بسیاری به بزرگتر نشان دادن فضا بکند. بهتر است برای چیدمان و دکوراسیون فضای داخلی خانه از یک طراح داخلی کمک بگیرید.

پذیرایی نقلی

 

 

 دکوراسیون و طراحی آشپزخانه خانه های کوچک
چیزی که تقریبا درطراحی  تمامی آشپزخانه های آپارتمان های  کوچک  مشترک است متصل بودن آن به پذیرایی  می باشد. برای استفاده بهتر از فضا طراحان ترجیح می دهند فاصله ای بین آشپزخانه و پذیرایی نباشد, در واقع با دقت در طراحی این منازل در نگاه اول اینطور به نظر می آید که آشپزخانه بخشی از همان پذیرایی است.
طراحی و اندازه و رنگ کابینت ها نکته مهم دیگری است که از چشم طراحان دور نمی ماند.

آشپزخانهآشپزخانه نقلی

 

انتخاب رنگ و چیدمان اتاق خواب در منازل نقلی
در بعضی از منازل با متراژ کوچک اتاق خواب را حذف می کنند و به جای آن فضای پذیرایی را کمی بزرگتر طراحی می کنند تا خانه به شکل سوئیت درآید. در این مدل از خانه ها معمولا از تخت خواب های تاشو که شبیه کمد هستند استفاده می کنند تا فقط هنگام خواب آن ها را باز کنند.
در برخی از خانه های نقلی و کوچک هم اتاق خواب را با پارتیشن از پذیرایی جدا میکنند که فضای کمتری را به آن اختصاص دهند.
در پایان این مطلب,
سایت نیاز به خرید کمک می کند تا بهترین و مناسب ترین طراح را برای منازل خود انتخاب کنید .

 

 

 

نظرات

بدون نظر