نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
کارگاه های مصالح ساختمانی فقط سه ماه مهلت دارند تا مجوز بگیرند.

کارگاه های مصالح ساختمانی فقط سه ماه مهلت دارند تا مجوز بگیرند.

معاون عمرانی بروجرد در گفت وگو با خبرنگار مهر اعلام کرد : در حال حاضر مصالح ساختمانی که در بروجرد استفاده میشود استاندارد نیستند.

مسعود فلاح افزود:  این مشکل باید خیلی جدی پیگیری و حل شود و هر کارگاه مصالحی که مجوز ندارد جلوی فعالیتش گرفته شود..

او صدور مجوز استاندارد را راهکاری اصولی می داند  که از آن طریق می توان این واحدها را استانداردسازی کرد. به این نکته باید توجه کرد که تولید و فروش مصالح  غیراستاندارد می تواند مشکلات بسیاری را به دنبال داشته باشد.

فلاح  به تشکیل تیم استانداردسازی مصالح ساختمانی برای رسیدگی به این مشکل اشاره کرد و گفت: قرار شده همه کارگاه های تولیدی در زمینه مصالح ساختمانی تا حداکثر 3 ماه به اداره استاندارد مراجعه کرده و مجوز تولید مصالح ساختمانی استاندارد را اخذ کنند.

 وی در ادامه صحبت هایش افزود: اگر این کارگاه ها در مدت زمان تعیین شده اقدام به گرفتن مجوز مربوطه نکنند قطعا پلمپ خواهند شد. همچنین کارفرمایان ساختمان های در حال ساخت و اجرا فقط باید از مصالح استاندارد استفاده کنند و مهندسین ناظر هم می بایست تاکید داشته باشند که مصالح از کارگاه های دارای مجوز خریداری شده باشد ,وگرنه نباید مقاومت و استحکام ساختمان را تائید کنند.

با توجه به بررسی ها در حال حاضر 560 کارگاه تولید مصالح در بروجرد هستند که باید اقدام به گرفتن مجوز کنند. فلاح تاکید داشت که کارگاه های تولیدی تیرچه و بتن و یونولیت و  سنگ ساختمانی اولویت بیشتری برای استانداردسازی دارند و هرچه زودتر باید برای این امر اقدام کنند

نظرات

بدون نظر