نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
میزان تورم مصالح در تهران به 60 درصد رسید

میزان تورم مصالح در تهران به 60 درصد رسید

شاخص قیمت نهاده های ساختمان های مسکونی  تهران در فصل قبل به عدد 356.4 رسید که نسبت به شاخص فصل مشابه سال گذشته (223.1)، 59.7% افزایش داشته است.
مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت نهاده های ساختمان های مسکونی شهر تهران فصل زمستان ١٣٩٧ (بر مبنای سال پایه ١٣٩٠) را منتشر کرد.

درصد تغییرات میانگین شاخص چهار فصل منتهی به فصل زمستان سال 1397 نسبت به میانگین شاخص چهار فصل منتهی به زمستان سال 1396 معادل 47.8 درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (37.3 درصد) با افزایش روبه رو بوده است.

همچنین در فصل زمستان سال 1397 شاخص قیمت گروه «آهن آلات، میلگرد و پروفیل درب و پنجره و نرده» با 20.4درصد نسبت به فصل قبل بیشترین تاثیر را در شاخص کل داشته است.

گروه «چوب» با 14.2درصد افزایش و گروه (سیمان، بتن، شن و ماسه) با 9.8 درصد افزایش، به ترتیب رتبه های بعدی را در افزایش شاخص قیمت نهاده های ساختمان های مسکونی شهر تهران داشته اند.

همچنین در این فصل، از بین تمامی گروه ها، گروه (شیشه) با 5.5 درصد، گروه (شیرآلات بهداشتی) با 3.2 درصد، گروه (ایزوگام و قیر و گونی و آسفالت) با ١.١ درصد، گروه (یراق آلات درب و پنجره) با 0.26 درصد و گروه (گچ و گچ کاری) با 0.7 درصد به ترتیب بیشترین درصد کاهش را به خود اختصاص داده اند.

لازم به ذکر است گروه (خدمات)در فصل مورد بررسی تغییری نداشته است.

 

نظرات

بدون نظر