نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
ساندویچ پنل و کاربرد های آن

ساندویچ پنل و کاربرد های آن

ساندویچ پنل یکی از مصالح ساختمانی مدرن است که وزن سبکی دارد و مواد و ترکیبات آن وزن کمی دارد. ساندویچ پنل از دو ورق و یک لایه عایق تشکیل شده است . ساندویچ پنل جایگزین بسیار مناسبی برای مصالح سنتی مثل آجر و سیمان است . یکی از ساندویچ پنل های بسیار پرکاربرد که مزیت های صنعتی بسیاری دارد پنل سقفی می باشد, که در ادامه این مطلب از سایت نیاز به خرید می خواهیم آن را بررسی کنیم.

پانل سقفی چه کاربردهایی دارد

اولین و مهمترین کاربرد پنل سقفی این است که برای عایق بندی سقف ها به کار می روند.
یکی دیگر از کاربردهای این پانل ها این است که به عنوان مصالح ساختمان برای ساختن سقف ها استفاده می شود.
ساندویچ پنل ها به دلیل ظاهر منظم و متمایزی که دارد با یک نگاه تشخیص داده می شوند, پانل های سقفی به دلیل دوام و استحکام بالایی که دارند علاوه بر وزن خود بار زیاد برف ها و فشار باد را هم تحمل می کنند.

ساندویچ پنل سقفی


استحکام و مقاومت ساندویچ پنل


به دلیل مقاومت بسیار بالای ساندویچ پنل  در برابر عوامل درونی و بیرونی تقاضای این محصول بسیار بالاست. چرا که این پنل ها در برابر باد و باران , گرمای خورشید , بارش برف و عواملی مثل بخار و رطوبت مقاوم هستند.
همه عوامل گفته شده در بالا بر کارایی و عملکرد سقف های ساختمان اثر می گذارند که در این میان ساندویچ پانل سقفی با مقاومت خوبی که در برابر این فاکتورها دارد گزینه مناسبی برای خرید می باشد. سقف ساختمان مناسب باید بتواند جریان هوا را کنترل و کاهش دهد، به طوری که بتواند اتلاف گرما و سرما را در خانه کاهش دهد. ساندویچ پانل سقفی همه این مزایا را دارد.

کاربرد ساندویچ پنل

 

سازگاری پانل سقفی با محیط زیست
 
نوع خاصی از این پانل ها ساندویچ پنل هایی است که سطح زیرین آن به جای فولاد از فویل آلومینیومی روکش شده است که با محیط زیست سازگار می باشد.
پنل سازگار با محیط زیست دارای مزایای بسیار زیادی است . فویل آلومینیومی که در ساخت آنها به کار می رود، به طور قابل توجهی در برابر موادی مانند آمونیاک مقاوم است که این ماده می تواند بر محیط زیست اثرات منفی داشته باشد.
 در نتیجه، این نوع ساندویچ پانل های سقفی برای استفاده در ساختمان های موجود در زمین های کشاورزی مانند اصطبل ها، انبارغله و طویله ها مناسب هستند.

 

نظرات

بدون نظر