نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
ساخت و ساز در گرجستان راهی امن برای سرمایه گذاری!

ساخت و ساز در گرجستان راهی امن برای سرمایه گذاری!

 

سرمایه گذاری در گرجستان در حوزه  مسکن و ساختمان  به سه بخش دسته بندی می شود که عبارتند از ساختمان سازی و بازسازی بافت های قدیمی و مرمت و تعمیر بافت های قدیمی. در بخش ساختمان سازی زمین از سوی سرمایه گذاران خریداری می شود و پس از دریافت مجوزهای لازم عملیات ساخت و ساز شروع می شود.

زمانی که در بخش بازسازی بافت های فرسوده و قدیمی سرمایه گذاری شود سرمایه گذاران بافت های قدیمی شهر را که به طور کامل آسیب دیده و یا حتی تخریب شده اند را با استفاده از نقشه ای جدید از نو می سازند و ساختمان جدیدی ساخته می شود. در بخش مرمت و تعمیر سرمایه گذاران نقشه ساختمان را تغییر نمی دهند و فقط ظاهر و بخش درونی ساختمان را  مرمت و بازسازی می کنند و به این ترتیب ساختمان با نقشه قدیمی خود حالت تازه ای را پیدا می کند.

سرمایه گذاری در بخش مسکن و ساختمان گرجستان به عنوان یک سرمایه گذاری امن و مطمئن شناخته می شود که در صورت رعایت اصول ساخت و ساز می تواند به میزان 60 تا 100 درصد سودآوری داشته باشد و در زمان کوتاهی سرمایه اولیه را برمی گرداند.

دولت گرجستان برای اینکه وضعیت ساخت و ساز کشورش را بهبود ببخشد قوانینی وضع کرده که دریافت مجوز برای ساخت و ساز را بسیار آسان کرده تا افراد خارجی راحت تر بتوانند در این بخش سرمایه گذاری کنند.

سرمایه گذاری در گرجستان

برای موفقیت در این راه و داشتن یک سرمایه گذاری پرسود و پربازده نکاتی را باید رعایت کنیم که در ادامه هر یک را بررسی میکنیم:


اهمیت داشتن تجربه کافی در امر ساخت و ساز در گرجستان

عملیات ساختمان سازی در کشور گرجستان نسبت به دیگر کشورها متفاوت است برای همین باید در این زمینه تجربه کافی داشته باشید تا بتوانید به موفقیت بیشتری برسید. اگر فکر می کنید در این زمینه تجربه زیادی ندارید با کسانی که در این عرصه تخصص دارند مشورت نمایید تا سرمایه خود را از دست ندهید.

برای سرمایه گذاری در صنعت ساختمان گرجستان باید سرمایه زیادی داشته باشید با سرمایه اندک در ادامه راه مجبور می شوید که ساختمان را پیش فروش کنید و یا مشکلات اساسی گریبان گیرتان خواهد شد.

در کشور گرجستان افراد بسیار کمی در زمینه های مختلف دارای تخصص هستند و نیروی متخصص در این کشور بسیار کم است. اگر نیت  سرمایه گذاری در عرصه مسکن و ساختمان سازی در گرجستان را دارید  حتما دقت کنید که نیروهای پیمانکاری مناسبی انتخاب کنید تا بتوانید در مدت زمان معین پروژه های خود را به پایان برسانید؛ در صورت عدم توجه به این مساله مشکلات بسیاری پیش خواهد آمد قادر به تکمیل پروژه خود در زمان مشخصی نخواهید بود.

شرایط خاص گرجستان و مخصوصا شهر تفلیس باعث شده شرایط ساخت و ساز در این کشور خوش آب وهوا وبا امنیت سود آور و پر بازده باشد.طوری که هر متر مربع آپارتمان در جای نسبتا خوب تفلیس با قیمتی معادل 1200 تا 1600 دلارآمریکا فروخته می شود.


سرمایه گذاری سودبخش در گرجستان

مواردی که برای سرمایه گذاران در گرجستان اخیرا سود آور بوده عبارتند از:
صنعت گردشگری ،صنعت ساختمان، صنایع کشاورزی و دامپروری وصنعت بازیافت

دولت گرجستان خدمات خوبی به سرمایه گذاران میدهد وسرمایه گذاری در صنعت ساخت و ساز یکی از بی خطر ترین سرمایه گذاری ها در گرجستان می باشد ضمن ضمن اینکه مدت زمان بازگشت سرمایه کوتاه می باشد در صورتی که سنجیده عمل شود سود قابل توجهی هم خواهد داشت که می تواند حتی 2.5 برابر سرمایه اولیه باشد.سود ساخت و ساز در گرجستان در حال حاضر به نسبت کشور ایران و کل کشورهای خاورمیانه بسیار بیشتر است.

در کشور گرجستان مصالح ساختمانی با کیفیت های متفاوت از درجه یک تا درجه سه موجود است که بیشتر مصالح ساختمانی بکار گرفته شده در گرجستان از کشورهای ایران ، ترکیه ، روسیه و ایتالیا وارد می شوند. هر چند در این بین مصالح ساختمانی ایرانی دارای کیفیت بسیار بالاتر و قیمت مناسب تر نسبت به سایر رقبای خودش است.

ساخت و ساز در گرجستان

هزینه ساخت و ساز در گرجستان

سوال اساسی این است که حدودا چقدر سرمایه جهت ساختمان سازی در گرجستان نیاز است تا بتوان بدون مشکل پروژه را به اتمام رساند به صورتی که پربازده باشد؟

حداقل هزینه ساخت و ساز در گرجستان برای شروع از 200 هزار دلار آمریکا می باشد. بنابراین قبل از شروع هرگونه سرمایه گذاری در این زمینه تمامی جوانب آن را بسنجید.

 

 

نظرات

بدون نظر