نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
رشد نجومی مسکن بازار را بهم ریخت

رشد نجومی مسکن بازار را بهم ریخت

حسن محتشم، عضو انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران در گفت وگویی بیان کرد دلیل افزایش قیمت مسکن عامل مهم و تاثیر گذار زمین می باشد.همین که در سال های گذشته افزایش چشمگیر قیمت زمین را داشتیم باعث شده تا قیمت مسکن رشد 100درصدی داشته باشد.

وی با بیان اینکه قیمت تمام شده ساخت مسکن، دستمزد کارگران و مصالح ساختمانی از دلایل دیگر افزایش قیمت مسکن به شمار می آید، اظهار کرد: تا زمانی که نظارت بر این حوزه افزایش نیابد و قیمت مصالح ساختمانی کنترل نشود، نمی توان امیدی به بهبود وضعیت قیمت مسکن داشته باشیم.
عضو انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران تصریح کرد: دولت باید حمایت خود را از سازندگان مسکن و همچنین بخش خصوصی افزایش دهد، چرا که می توانیم با مشارکت بخش خصوصی بازار مسکن را به بهترین نحو ممکن کنترل و از سوی دیگر میزان تولیدات مسکن را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: تا زمانی که قیمت زمین کاهش نیابد، همچنان باید شاهد افزایش قیمت مسکن و از سوی دیگر افزایش قیمت اجاره بها در فصل تابستان باشیم.

محتشم درباره طرح مسکن امید گفت: مشارکت بخش خصوصی و حضور انبوه سازان در طرح مسکن امید باعث می شود مشکلات مسکن مهر در این طرح تکرار نشود.

عضو انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران بیان کرد: باید دولت آیین نامه، دستورالعمل ها و جزئیات دقیق تری از طرح مسکن امید ارائه دهد، زیرا که تا امروز هیچ جزئیاتی از این طرح بیان نشده و همین امر باعث شده که متقاضیان مسکن امیدی به اجرا و عملیاتی شدن طرح مسکن امید نداشته باشند.

وی گفت: امیدواریم دولت با برگزاری جلسات بیشتر با بخش خصوصی درباره طرح مسکن امید اطلاعات کامل تری دهد تا سازندگان بخش مسکن هم بتوانند با انگیزه بیشتری وارد این طرح شوند از سوی دیگر ارائه تسهیلات تشویقی برای ساخت واحد های مسکن امید باعث می شود که این طرح زودتر به مرحله اجرا برسد

 

نظرات

بدون نظر