نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
انواع سقف های ساختمانی را بشناسیم

انواع سقف های ساختمانی را بشناسیم

 

سقف ها یکی از ارکان اصلی ساختمان ها می باشد که این روزها شاهد انواع آن ها در سازه ها می باشیم. امروزه انتخاب از بین سقف های متنوع برای سازنده ها و پیمانکاران سخت و دشوار شده است.
این روز ها سقف های ساختمانی دیگر فراتر از سقف بالای سر هستند. در گذشته سقف ها را به عنوان یک حفاظ و پوشش در برابر عوامل خارجی در نظر می گرفتند. امروزه طرافداران و مجریان طراحی دکوراسیون داخلی، سقف ها را بسیار مهم در این امر می دانند. البته انواع سقف ها با توجه به جنس مورد مصرف می توانند به عنوان انواع عایق مانند عایق حرارتی و عایق رطوبتی عمل کنند و باعث کاهش مصرف انرژی شوند.
در این مطلب از
سایت نیاز به خرید میخواهیم انواع سقف ها را مورد بررسی قرار دهیم.

 

 سقف ساده رایج ترین سقف ها
آشناترین و رایج ترین سقف ها , سقف ساده می باشد که به طور کامل صاف هستند و در اکثر ساختمان ها از این نوع سقف استفاده می کنند. اینگونه سقف ها نیاز به عایق بندی بیشتری دارند که عایق مورد استفاده در این سقف ها عموما  ایزوگام می باشد.


سقف شیروانی مناسب مناطق بارانی
حتما اینگونه سقف هارا در مناطق شمال کشور دیده اید, سقف های شیروانی که سقف های شیب دار هم نامیده می شوند بسیار مناسب مناطق بارانی هستند که باعث می شود باران از آن ها سرازیر شود و از نم دادن جلوگیری می کند. البته اینگونه سقف ها در مناطقی که باد های شدید می وزد می تواند دردسر ساز باشد ولی بسیاری از طراحان به دلیل زیبایی خاصی که سقف های شیروانی دارند از معایب آن ها چشم پوشی کرده و آن را به کار می برند که در این صورت باید اقدامات استحکام سازی چهارچوب و قاب سقف به درستی انجام شود.

سقف شیروانی


سقف هیپ ترکیبی از سقف ساده و شیروانی
سقف هیپ ترکیبی از سقف های ساده و معمولی  و سقف شیروانی می باشد که به دلیل مقاوم تر بودن آن ها نسبت به سقف شیروانی برای مناطق بادخیز و مرطوب مناسب تر است. شاید قیمت بالای سقف های هیپ را بتوان بزرگترین عیب این سقف ها دانست.

سقف هیپ

 

سقف گنبدی نمونه ای از معماری سنتی
سقف های گنبدی در معماری های سنتی بسیار کاربرد داشته, نمونه ی این سقف های زیبا را در شهر تاریخی و سنتی یزد می توان مشاهده کرد. برخی از معماران علاقه زیادی به سقف های گنبدی دارند و همین موضوع باعث شده تا امروزه سقف های گنبدی شیشه ای را به دکوراسیون منزل اضافه کنند که زیبایی خاصی هم دارد.

سقف گنبدی شیشه ای

 

نظرات

بدون نظر