نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
کف کاذب چیست و انواع آن کدام است؟

کف کاذب چیست و انواع آن کدام است؟


نام کف کاذب برگرفته از کالای مشابه قرینه اش که سقف کاذب است می باشد, درواقع کف کاذب کف اصلی سازه نیست و برای افزایش ارتفاع محل تردد به کمک پایه هایی بر کف اصلی طبقات نصب شده است.
از کف کاذب بیشتر برای ایجاد محیطی استفاده می شود که بتوان در آن سیم ها و کابل های تاسیساتی و غیره را پنهان کرد. هم چنین استفاده از این کالای ساختمانی موجب سبک سازی ساختمان ها می شود.همچنین اخیرا بکارگیری انواع خاص از کف کاذب  به منظور گرمایش از کف و انتقال آبهای سطحی و کاهش رطوبت  نیز رونق یافته است
 کف کاذب از سه قطعه تایل ، پایه و استرینگر ساخته می شود. معمولا  به دلیل رعایت امنیت این قطعات از مواد نسوز مثل فلزات ساخته می شوند که در میان آنها آلومینیوم و فولاد رایج تر هستند.

کف  کاذب فولادی:ارزان و محکم
کف کاذب فولادی یکی از انواع کف های کاذب است که باید متناسب با ویژگی های ساختمان از آن استفاده کرد.
قیمت پایین تر نسبت به انواع مشابه دیگر و قدرت تحمل بار و فشار زیاد از مهمترین ویژگی های کف کاذب فولادی است.
همین دو ویژگی سبب شده تا بسیاری از مجریان ساختمانی بدون در نظر گرفتن پارامترهای مهم سازه از این نوع کف کاذب استفاده کنند که نتیجه مطلوبی هم ندارد.
از مواردی که کف کاذب فولادی عملکرد بهتری نسبت به کف کاذب آلومینیومی دارد می توان مکان های پرتردد, ادارات, مراکز کامپیوتر و اتاق های سوئیچینگ مخابراتی را نام برد. بعلاوه روکش های آنتی استاتیک برای این نوع از کف های کاذب مزید بر علت هستند تا در این مراکز عملکرد بسیار خوبی داشته باشند.

کف کاذب فولادی


کف کاذب آلومینیومی :مقاوم , زیبا و سبک
چیزی که در دوام و کارایی کف کاذب آلومینیومی تاثیرگذار است مصالح به کار رفته در آن است. این نوع کف کاذب در کشور ما بسیار پرکاربرد می باشند و به روش ریخته گری دایکست تولید می شوند. همین امر موجب تراکم بالای این محصول شده و باعث می شود فشار بالایی را متحمل شود.
کف کاذب آلومینیومی سبک تر از کف کاذب فولادی بوده و در برابر رطوبت مقاومت بالاتری از خود نشان می دهد. ظرافت و زیبایی، وزن کم، تنوع در طراحی و قابل بازیافت از ویژگی های اصلی کف کاذب آلومینیومی است.

کف کاذب الومینیومی

مزیت های عمده کف کاذب
•    در برابر زلزله و آتش سوزی و انتقال آتش مقاومت خوبی از خود نشان می دهد
•    در برابر فشار و ضربه مقاوم می باشد
•    گرد و غبار را به خود جذب نمی کند و قابل شستشو است
•    بار مرده وارده بر وزن کلی ساختمان را کاهش می دهد
•    کف کاذب را می توان انتقال داد و در محلی دیگر نصب کرد
در انتهای این مطلب از
سایت نیاز به خرید می توانید درخواست خود را برای کف کاذب ثبت کنید تا تامین کنندگان به شما پیشنهاد قیمت های رقابتی بدهند.

 

 

نظرات

بدون نظر