نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
به سیل زدگان پلدختر وام بلاعوض پرداخت می شود

به سیل زدگان پلدختر وام بلاعوض پرداخت می شود

غلامحسین خانی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان ، با اشاره به امدادرسانی به سیل زدگان شهرستان پل دختر، اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان از روز سیزدهم فروردین به عنوان یک از ستادهای معین در شهر پل دختر مستقر شد و با در اختیار داشتن ۱۶۰ دستگاه ماشین آلات و همکاری نیروهای سپاه، ارتش، شهرداری و نیروهای مردمی در رفع مشکلات مربوط به آب گرفتگی و گل و لای مشارکت دارند.

وی افزود: طبق ارزیابی های صورت گرفته تا کنون ۳ هزار واحد مسکونی و تجاری در پل دختر در سیل خسارت دیدند و تا کنون ۹۰ درصد پاکسازی این واحدها انجام شده است.

۲۵۰۰ واحد صنفی شهرستان پل دختر و معمولان تخریب شد
راه دسترسی گمیشان- بندر ترکمن باز شد؛ ساخت پل های شناور در منطقه سیل زده پل دختر
مطالعات احداث پل ارتباطی دره شهر به پل دختر آغاز شد
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه ۹۵ درصد ارزیابی خانه ها و واحدهای تجاری خسارت دیده انجام شده است، گفت: در این راستا خسارت های معیشتی، سرمایه ای و تجاری مردم سیل زده پل دختر مشخص می شود و برای تعمیر یا احداث واحد اقدام خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: تعدادی از واحدهای مسکونی تخریب شده در حریم رودخانه هستند که بعد از مشخص شدن حریم ها، زمین معوض به آنها داده می شود و کار ساخت آنها در دستور کار قرار می گیرد.

خانی ادامه داد: برای بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی و خرید اثاثیه منزل و مسائل معیشتی آنها وام هایی در نظر گرفته شده که مقداری از آنها بلاعوض و مقداری با درصد پایین به حساب آنان واریز می شود.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات و خدمات فنی به سیل زدگان پلدختر، اظهار داشت: تسهیلاتی برای احداث مسکن از جمله در اختیار قرار دادن پروانه ساخت و نقشه های ساخت به صورت رایگان و اقدامات نظام مهندسی بدون هزینه انجام می شود و در جایی که نیاز به معرفی پیمانکار و تامین مصالح ساختمانی باشد با کم ترین قیمت این کار انجام می شود.

منبع:سایت تسنیم

 

نظرات

بدون نظر