نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
اظهار درباره توقف دریافت مالیات از سازندگان

اظهار درباره توقف دریافت مالیات از سازندگان


فرشید پورحاجت دبیر انجمن انبوه سازان کشور در گفت وگویی با بیان اینکه پیش بینی بازار مسکن برای سال ۹۸ دشوار می باشد اعلام کرد: به دلیل اینکه شرایط ساخت و ساز متحول شده است و دچار تغییرات زیادی شده امسال سال سختی برای تولیدکنندگان و سازندگان می باشد.

او ادامه داد: متاسفانه طی ماه های گذشته هیچ اتفاق مثبتی برای کاهش هزینه های تولید، کاهش بروکراسی اداری و بهبود فضای کسب و کار انجام نشده است و همین امر باعث می شود که تولیدکنندگان سال بسیار سختی را پیش رو داشته باشند.

دبیر انجمن انبوه سازان اظهار کرد: کارت اعتباری مصالح ساختمانی در چنین شرایط قابل اجرایی شدن نیست، زیرا که افزایش قیمت مصالح ساختمانی شرایط را برای تولیدکنندگان مسکن دشوار کرده است.

وی توضیح داد: دستمزد کارگران ساختمانی و خدمات مهندسی هم افزایش 25 درصدی داشته و همین امر سبب رکود بیشتری در بازار مسکن در سال آینده می شود.

وی با اشاره به اینکه در دو سال گذشته دریافت مالیات از تولیدکنندگان باعث شده است که بخش مسکن فلج شود گفت: ایده های جدید وزیر راه و شهرسازی و عدم استقبال تولیدکنندگان در بخش خصوصی از بازار مسکن هیچکدام راهگشای ساخت و ساز مسکن نخواهد شد.

دبیر انجمن انبوه سازان کشور با اشاره به اینکه سال آینده باید مدیران وزارت راه وشهرسازی به فکر چاره باشند، تصریح کرد: تورم سنگین در سال آینده پیش روی حوزه تولید و عرضه مسکن خواهد بود بنابراین دولت باید راهکار های جدیدی را برای بهبود این اوضاع ارائه کند.

پورحاجت در پایان گفت: باید تسهیلات به بخش تولید مسکن اعطا شود تا انگیزه سازندگان برای افزایش تولید بیشتر شود چرا که نتیجه آن کاهش قیمت مسکن خواهد بود.

 

نظرات

بدون نظر