نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
آشنایی با پوشش های نانو

آشنایی با پوشش های نانو

پوشش های نانو  چندین سال است که ساختار بسیاری از تولیدات را تغییر داده اند. دهه هاست که افراد برای رهایی از آلودگی و فرسایش نمای ساختمان و یا سطوح مورد علاقه خود به دنبال راهکاری هستند. در واقع تمیز کاری ها راحت به نظر نمی رسد. پوشش نانو و در واقع تمام محصولات نانو از سال 1970 میلادی این مشکل بزرگ برای شما را حل کرده اند. این صنعت به شکل چشم گیری رشد و توسعه پیدا کرده و به شکل امروزی خود در آمده است. تنوع و شکل و کاربرد نانو پوشش ها ما را بر آن داشت تا این مفاله را ایجاد کنیم تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب نمایید. امروزه بیشتر پوشش های نانو به شکل پلیمری هستند که م یتوان از آنها در گستره ای بزرگ از محصولات استفاده کرد.
پوشش های نانو با ایجاد لایه ای محافظ بر روی سطوح مختلف باعث می شوند تا گرد و خاک و کثیفی روی انواع سطح ها نماند. برای مثال بسیاری از افراد در نظر دارند رنگ ماشین خود را مثل روز اول نگه دارند، از این رو از انواع عایق نانو مانند اسپری نانو برای این کار استفاده می کنند.

پوشش نانو


کاربرد نانو مواد
•    در صنعت ساختمان سازی و عایق نانو برای نمای ساختمان و انواع مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.
•    پوشش رنگ نانو برای انواع خودروها
•    استفاده از عایق نانو به عنوان انواع عایق رطوبتی
•    کاربرد نانو در پزشکی
و بسیاری مزایا  کاربرد های دیگر ...
مواد و پوشش های نانو به طور گسترده در تمامی صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه مقاله سژین به علت این موضوع می پردازیم.

1)مقاوت پوشش نانو در برابر تغییرات دمایی
پوشش های نانو به راحتی می توانند در مقابل تغییرات دمایی مقاوم باشند و این همان دلیلی است که از این محصولات در انواع قسمت های ماشین ها، هوا پیما ها و حتی کاشی و سرامیک استفاده می کنند.

2) پوشش نانو به عنوان عایق رطوبتی نانو
این محصولات نانو کار خود را به عنوان یک عایق رطوبتی به درستی انجام می دهند. این عایق های رطوبتی می توانند برای مناطق مرطوب کشور به خصوص نواحی شمالی کشور مورد استفاده قرار گیرند.

3) بی رنگ بودن پوشش نانو
تنها کاربرد های این پوشش ها در موارد ساختاری مواد نیست بلکه از لحاظ دیداری نیز بسیار مورد نظر قرار گرفته اند چرا که پوشش های نانو دیده نمی شوند و بی رنگ هستند.

4) جلوگیری پوشش نانو از فرسایش سطوح
همانطور که میدانید زنگ زدگی و خوردگی سطوح در فلزات بسیار شایع است. این همان علتی است که از نانو عایق ها بسیار در ماشین سازی ها و حتی برای هواپیما ها نیز استفاده می شود.

5)انواع پوشش نانو بی ضرر برای محیط زیست
پوشش های نانو جزو فناوری سبز قرار می گیرند چرا که هیچ گونه آلودگی ندارند.

 

نظرات

بدون نظر