نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
هرآنچه درباره شیرآلات ساختمانی باید بدانیم

هرآنچه درباره شیرآلات ساختمانی باید بدانیم

 

شیرآلات یکی از مصالح پرکاربرد و مورد استفاده در تمامی ساختمان ها می باشد. چیزی که در انتخاب این مصالح مهم و کاربردی اهمیت دارد جنس و کیفیت و طراحی آن می باشد. در این مطلب از سایت نیاز به خرید می خواهیم انواع شیرآلات ساختمانی را از نظر جنس و کیفیت و طراحی و تاثیر آن در دکوراسیون و طراحی داخلی مورد بررسی قرار دهیم.

 

طراحی های مختلف شیرآلات
شیرآلات مورد استفاده در ساختمان ها به چند دسته تقسیم می شوند. شیرآلاتی که در آشپزخانه به کار می رود باید از نظر جنس با سینک آشپزخانه همخوانی داشته باشد, همچنین طراحی اینگونه شیرآلات با طراحی شیرآلات در سرویس های بهداشتی و دیگر مکان ها متفاوت است.
معمولا شیرآلاتی که در آشپزخانه ها نصب می شود شکیل تر می باشد و امروزه طرح های زیبایی از شیرآلات در برندهای مختلف روانه بازار شده اند که می توان بنا به سلیقه و بودجه مورد نظر آن ها را اتنخاب کرد.
شیرآلات مورد استفاده در سرویس های بهداشتی هم معمولا به صورت ست (شیرآلات مورد استفاده در حمام و دستشویی و روشویی) به کار می روند.

شیرالات تک اهرمی

شیرآلات دو اهرمی
در سال های گذشته شیرآلات به صورت دو فلکه ای طراحی می شدند که هر فلکه به صورت جداگانه دمای اب را به سرد و گرم تنظیم می کرد امروزه اما اینگونه شیرآلات منسوخ شده اند و به صورت تک اهرمی طراحی می شوند که با بالا و پایین کردن اهرم دمای آب تنظیم می شود و وقتی اهرم وسط قرار میگیرد دمای اب متعادل می شود. از معایب شیرآلات تک اهرمی سخت بودن شرایط تعمیر در صورت خرابی می باشد.

 

شیرآلات نسل جدید
نسل جدید شیرآلات که امروزه بیشتر در مکان های تجاری و اداری کارایی دارد شیرآلات چشمی و سنسوردار می باشد که به دلیل تماس نداشتن دست با شیرآلات از نظر بهداشتی بسیار مناسب هستند. همچنین به دلیل وجود حسگر در اینگونه شیرآلات در مصرف آب هم صرفه جویی می شود.

شیر نسل جدید

شیر سنسوردارچ

 

جنس شیرآلات
خیلی مهم است که جنس شیرآلات آشپزخانه کیفیت مناسبی داشته باشند. شیرآلات از نظر جنس به دو دسته قسمت داخلی و خارجی تقسیم می شود که از جنس برنج و سرب خشک تشکیل شده است.
امروزه به دلیل خطراتی که سرب می تواند داشته باشد. استفاده از سرب در قسمت داخلی به صورت کامل ممنوع شده است. در پوشش های داخلی و خارجی از جنس برنج، مس، برنز و استیل استفاده می شود. رایج ترین نوع، استیل می باشد و جنس های دیگر در موارد خاص و به صورت سفارشی انجام می شود.
PVD بهترین نوع آبکاری در شیرآلات است هم مقاومت آن در برابر ساییدگی را بالا می برد و هم طول عمر بیشتری را دارا می باشد.

 

 

نظرات

بدون نظر