نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
حادثه سقوط بالابر در حوالی خیابان قزوین

حادثه سقوط بالابر در حوالی خیابان قزوین

صبح امروز ساعت ۱۱:۴۶ در خیابان قزوین، خیابان تیموری، خیابان حسام الدین سقوط بالابر به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که آتش نشانان ایستگاه ۸۵ و گروه امداد و نجات پنج آتش نشانی تهران به محل حادثه اعزام شدند.

علیرضا جهانبخش؛ رئیس ایستگاه ۸۵ آتش نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه بیان داشت: کارگری ۲۸ ساله به همراه مردی ۴۵ ساله  (مالک واحد مسکونی) در یک ساختمان هفت طبقه مسکونی در دست ساخت به قصد پایین رفتن از طبقه هفتم (بالاترین طبقه) سوار بالابر (وینچ) ویژه حمل مصالح شدند که به دلیل  استفاده غیرمجاز برای حمل نفر و وجود مصالح ساختمانی داخل این بالابر، ناگهان این وسیله به علت بار بیش از حد، به پایین سقوط کرد.

وی با اشاره به سقوط بالابر از طبقه هفتم به طبقه همکف و مصدومیت شدید هر دو نفر افزود: آتش نشانان به محض رسیدن به محل حادثه، جریان برق را قطع کرده، هر دو مصدوم را از داخل چاهک آسانسور خارج کردند و تحویل عوامل اورژانس دادند.

جهانبخش افزود: هر دو مصدوم بلافاصله توسط امدادگران اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند که بنابر اظهارات تکنسین اورژانس حال مرد ۴۵ ساله بسیار وخیم بود.

کارشناسان سازمان آتش نشانی تهران همواره به شهروندان توصیه می کنند، در تمام موارد ایمنی را رعایت کرده و از بالابرهای ویژه حمل مصالح، برای انتقال افراد استفاده نکنند.

 

نظرات

بدون نظر