نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
آیا ویلای دختر وزیر واقعا تخریب شد؟

آیا ویلای دختر وزیر واقعا تخریب شد؟

درحالی که مسئولان متولی می گویند تخریب بخش های غیرمجاز این ویلا شروع شده و تخریب کامل این قسمت ها چندروز زمان می برد، مشاهده و پیگیری نشان می دهد که ساختمان اصلی ویلا همچنان پابرجا خواهد ماند.شهردار لواسان چهارشنبه شب هفته گذشته در برنامه ای تلویزیونی گفته بود که «حکم تخریب ملک فرزند یکی از وزرای سابق صادر و قطعی شده است و تا یکشنبه هفته آینده آن را تخریب خواهیم کرد».حدود ساعت ۹:۳۰ معاون فنی و شهرسازی شهردار لواسان، کارشناس رسمی دادگستری، عوامل نیروی انتظامی و جمعی از مسئولان متولی در محل حاضر و پس از بررسی نقشه بنا بدون مصاحبه با خبرنگاران وارد ساختمان شدند.
پس از گذشت مدتی که تنها خبرنگار خبرگزاری «میزان» وابسته به قوه قضائیه اجازه ورود به داخل ساختمان را یافت، صدای اعتراض خبرنگاران درآمد که معاون شهرداری لواسان در جمع آن ها حاضر شد و توضیحاتی در خصوص بنا ارائه کرد.
عزت الله چراغی با بیان اینکه تخریب بخش های غیرمجاز این بنا شروع شد، تشریح کرد: این ساختمان در سه طبقه ساخته شده و در مجموع حدود یکهزار و ۱۲ متر تخلف در ساخت و ساز دارد که تخریب سازه های غیرمجاز چندین روز زمان خواهد برد.
در این زمان برخی رسانه ها به نقل از خبرگزاری وابسته به قوه قضائیه اعلام کردند که ویلای دختر وزیر سابق تخریب شد؛ در حالی که خبرنگاران منتظر در مقابل ساختمان، نشانی از تخریب مشاهده نمی کردند.
پس از چند مدت برخی ماموران شهرداری کلنگ به دست در قسمت انتهایی ویلا ظاهر شدند و برخی دیواره ها در این بخش را زخمی کردند که مسئولان گفتند تخریب ساختمان شروع شد.
تخریب بخش غیرمجاز ویلا از حدود ساعت ۱۰:۳۰ توسط چند کارگر شهرداری شروع شد.
در این میان وکیل مالک ساختمان در محل حضور یافت و پس از بررسی کارت خبرنگاران، چهار خبرنگار را در خیابان انتخاب کردند و به داخل فرستادند که موجب اعتراض سایر خبرنگاران شد و گفتند که محل را ترک می کنند و می نویسند که ساختمان در واقع تخریب نشد.
در این شرایط، درحالی که مسئولان متولی می گویند تخریب بخش های غیرمجاز این ویلا شروع شده و تخریب کامل این قسمت ها چندروز زمان می برد، مشاهده و پیگیری های خبرنگار ایرنا نشان می دهد که ساختمان اصلی ویلا همچنان پابرجا خواهد ماند.
لواسان یکی از شهر های خوش آب و هوای شهرستان شمیرانات و در ۱۵ کیلومتری شمال شرقی پایتخت قرار دارد که زمین خواری، کوه خواری و تصرف زمین های ملی و تخریب محیط زیست در آن طی سال های اخیر بسیار خبرساز و جنجالی بوده است.
مسئولان متولی اخیرا اعلام کرده اند: برخورد با زمین خواران و نیز متولیان نظارت بر این موضوع که کوتاهی کرده اند آغاز شده است
فرمانداری شمیرانات چندی پیش با اعلام خبر تصرف ۵۰ هکتار از زمین های ملی در این شهرستان اعلام کرد: مدیران ادارات متولی در امر نظارت بر این اراضی در بخش های لواسانات و رودبار قصران به دنبال تصرف ۵۰ هکتار از اراضی ملی توسط نیرو های امنیتی (اداره اطلاعات لواسانات و رودبار قصران) به محاکم قضایی معرفی شدند.
همچنین چندروز قبل اعلام شد که سه نفر از مدیران اداره کل اوقاف و امور خیریه در استان تهران (یک نفر در اداره کل و دو تن در شهرستان شمیرانات) نیز بازداشت شده اند.

 

نظرات

بدون نظر