نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
تا دوسال آینده 400هزار واحد مسکونی در کشور احداث خواهد شد

تا دوسال آینده 400هزار واحد مسکونی در کشور احداث خواهد شد

صدیف بدری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: اقداماتی در ارتباط با توسعه ساخت مسکن در سطح کشور انجام یافته است که طبق برنامه ریزی های انجام یافته تا دو سال آینده ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا دو سال آینده در کشور احداث می شود که این یک اقدام موثر و مناسب خواهد بود.

وی بیان کرد: تسهیلات ۱۲ تا ۱۵ ساله با بهره ۶ تا ۸ درصد به این مساکن ارائه می شود و جامعه هدف افراد نیازمند جامعه است که انتظار می رود دولت برنامه ریزی مناسب در احداث و تحویل این مساکن داشته باشد که این موضوع برای ما بسیار حائز اهمیت و اساسی بوده و باید مورد توجه واقع شود.

آغاز ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن توسط بنیاد/ اتمام ۲ ساله به تامین زمین بستگی دارد
بیش از ۲۲ میلیارد تومان برای مسکن مددجویان کمیته امداد در گلستان هزینه شد
۷۵۰ واحد مسکن روستایی برای مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی ساخته می شود
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت به تفکیک ساخت این واحدها ۱۰۰ هزار واحد آن در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد توسط نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد و انجمن های خیرین مسکن ساز و ۲۰۰ هزار واحد هم در بافت های فرسوده احداث می شود.

بدری با اشاره به حل مشکلات مسکن های مهر نیز گفت: حل مشکلات زیرساختی و آب و برق مسکن مهر تا دو سال آینده به اتمام می رسد و بحث فروش و انتقال مالکیت مسکن مهر به صاحبان آن بر اساس قیمت کارشناسی هم اختیارات خوبی است که امیدوارم کمک کار شود.

وی با اشاره به کمرشکن بودن قیمت مسکن نیز گفت: در حال حاضر متاسفانه با قیمت های حبابی مسکن روبه رو هستیم که افزایش قیمت مصالح ساختمانی اصلی ترین دلیل این مسئله اطلاق می شود که این مسئله نیاز به نظارت و برنامه ریزی قوی و منسجم دارد چرا که با قدرت خرید مردم فاصله زیادی دارد.

 

نظرات

بدون نظر