نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
ساختمان های معروف و نام آشنای دنیا

ساختمان های معروف و نام آشنای دنیا


برخی از ساختمان های معروف دنیا برای ما آشنا هستند و بارها اسم آن ها را شنیده ایم و حتی اطلاعات خوبی هم از بعضی از آن ها داریم. در این مطلب از سایت نیاز به خرید می خواهیم تعدادی از این سازه ها را معرفی کرده و معماران آن ها را بشناسیم.


کعبه قدیمی ترین ساختمان مسلمانان
کعبه که مقدس ترین ساختمان مسلمانان می باشد شکلی چهارگوش دارد که به دلیل همین شکل ظاهری کعبه نامیدنش. ساخت این بنا به حضرت آدم و سپس به حضرت ابراهیم نسبت می دهند , اگرچه ساختمان فعلی کعبه در قرن هفدهم ساخته شده است.

کعبه کعبه قدیمی

کلیسای جامع کلن در آلمان
کلیسای جامع کلندر کلن، با 157 متر بلندی، دومین کلیسای بلند در کشور آلمان و سومین در کل جهان محسوب می‌شود. این بنا در سال 1996 میلادی در  رده میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. ساخت این کلیسا که به سبک گوتیک می باشد حدود 6 قرن به طول انجامیده است. احداث این کلیسا توسط  اسقف اعظم کنراد فون هوکستادن آغاز گردید و در قرن نوزده به اتمام رسید.

کلیسای جلمع

کلیسا کلن

کلیسا جامع کلن

 

معبد لوتوس در دهلی نو هندوستان
معماری این معبد توسط یک معمار ایرانی به نام فریبرز صهبا انجام شده است. این ساختمان یک ساختمان مدرن است که به عنوان عبادتگاه پیروان آیین بهایی ساخته شده است. نام دیگر معبد لوتوس معبد نیلوفر آبی می باشد که معمار طرح این ساختمان را از نیلوفر آبی الهام گرفته است.این معبد که به عنوان مادر معابد شبه قاره هند شناخته می‌شود جوایز متعددی در زمینه معماری را از آن خود کرده و در سال 1986 میلادی تکمیل شده است.

معبد لوتوس

معبد نیلوفر ابی

معبد لوتوس دهلی

 

کازامیلا در بارسلونای اسپانیا
کازا میلا شناخته شده با نام لا پدررا ساختمانی است که آنتونیو گادی، معمار مشهور کاتالونیایی، در شهر بارسلون در کشور اسپانیا ساخته  است. ساخت کازا از 5 سال به طول انجامید و در سال 1912 از آن رونمایی شد و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.بسیاری بر این باورند که این سازه ی غیر مذهبی گادی موفق ترین ساخته ی وی می باشد .
خود گادی کازامیلا را «لایه‌ای از سنگ که گل‌ها و گیاهان روندهٔ بالکن‌هایش به آن غنا بخشیده‌اند و همواره رنگ آن را تغییر می‌دهند» توصیف کرده‌است. زیبایی و بدعت کازا میلا نه تنها در نمای ساختمان، که در اتاق‌ها و پاسیوهای آن نیز به چشم می‌آیند. دودکش‌ها و مجسمه‌های متعدد روی تراس ساختمان هم از جاذبه‌های گردشگری شهر بارسلون است.

کازامیلا

نمای عجیب کازامیلا

 

نظرات

بدون نظر