نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
به دلیل نگاه تجاری به سازه ها کیفیت مصالح پایین آمده

به دلیل نگاه تجاری به سازه ها کیفیت مصالح پایین آمده

علی عموشاهی ظهر چهارشنبه در سمینار نقش سیمان در دوام و پایداری بتن اظهار داشت: با توجه به وضعیت اقتصادی پیش رو، شاهد رکود ساخت و سازها در یکسال اخیر بودیم.

وی بیان داشت: در صورت اجرای برنامه جدید مبنی بر ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور شاهد رونق طرح های عمرانی و ساخت و سازها خواهیم بود.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان اصفهان بیان داشت: نگاه تجاری به ساختمان باعث شده که سطح کیفی مصالح ساختمانی بسیار پایین بیاید و در نتیجه ساخت و سازهای مقاوم نداشته باشیم .

وی ادامه داد: امروز ساختمان سازی به سمتی رفته که سود آوری بیشتری داشته باشد و مثل گذشته ساخت و سازها منفردی نیست که عمر یک خانه بیش از ۵۰ سال باشد.


صادرات تنها راه پایداری صنعت سیمان در اصفهان

مدیر سیمان اصفهان نیز با اشاره به اینکه در شرایط اقتصادی موجود تنها صادرات می تواند صنعت سیمان را پایدار نگه دارد واین درحالی است که با مشکلاتی پیش روی صادرات مواجهیم که لازماست رفع شود، ادامه داد: با توجه به افق تعریف شده در سال ۱۴۰۴ باید یکصد میلیون تن سیمان تولید شودو تنها در صورت تسهیل صادرات، می توانیم میزان تولیدات سیمان را به این میزان برسانیم.

کاروان با اشاره به اینکه مجموعه استان اصفهان پر تراکم ترین صنعت سیمان کشور را در خود جای داده است، اضافه کرد: در سال آینده علاوه بر ارتقای کیفیت و افزایش بهره وری تلاش داریم در عرصه تولید سیمان نسوز هم وارد عمل شده و از خروج ارز جلوگیری کنیم.

وی از رونمایی تمبر شصتمین سالگرد تاسیس کارخانه سیمان اصفهان خبر داد و افزود: کاهش حجم پروژه های عمرانی باعث شده که امروز میزان تولیدات سیمان در اصفهان به شدت کاهش یابد.

نظرات

بدون نظر