نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
تجدیدنظر در مورد وام مسکن لازم است

تجدیدنظر در مورد وام مسکن لازم است


به گزارش خبر نگار مهر , محمدرضا پورابراهیمی شنبه شب در دیدار استاندارکرمان با مدیرعامل اداره ملی زمین و مسکن اظهار‌کرد : یکی‌از موضوعاتی که در استان کرمان وجود دارد عدم واگذاری زمین از ابتدای دولت یازدهم تا حال حاضر است . در شش سال قبلی به غیر از موردی که در سال گذشته پیگیری کردند و منابعی به شهر کرمان اختصاص دادیم مورد دیگری نداشتیم .

او خاطر نشان کرد : هر ساله میان هشت هزار تا ۱۰ هزار جوان  در سن ازدواج و نیازمند مسکن می‌باشند دست‌کم در شهر کرمان تقاضای حداقلی را دارند  که یک تقاضای جمع شده شده‌است .

او با اشاره به این که شهر کرمان وسعت زیادی و تراکم جمعیتی بسیار پایین دارد , ادامه داد : در چنین شرایطی شورای عالی شهرسازی برای صدور جواز واگذاری با محدودیت روبرو شده‌است . از سمت دیگر  در‌صورتی‌که نتوانیم بسط دهیم واگذاری و خرید زمین از بخش خصوصی صورت می گیرد .

مدیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعتنا به مشکلات شهرهای کوچک استان کرمان اظهار داشت : بعضی از پروژه های مسکن مهر مشکلاتی دارند که می بایست تعیین تکلیف شوند .
نماینده
نماینده مردم کرمان و راور در زمینه ی مشکلاتی که در شهرداری ها بود , خاطر نشان کرد : در باغین یک محدوده در حدود ۳۰ سال قبل واگذار شده ولی اجازه ساخت و ساز به مردم داده نمی‌شود و با مشکل روبرو هستند ; همینطور در چترود هم همین مشکل وجود دارد که قسمتی از آن حل شده‌است .

پورابراهیمی اعلام کرد : گمان نمی‌کنم به دلیل افزایش  قیمت مصالح مسکن , پرداخت وام ها به روش های پیشین بانک مسکن , بتوان چه بسا یک خانه ۷۰ متری برای یک زوج ساخت . بایستی دراین باره بانک مسکن تجدید نظر نماید و اگر بشود این مشکلات را در قالب تعاونی ایثارگران , کارکنان یا خبرنگاران حل شود که بی تردید میتواند خبرخوبی برای مردم باشد

 

نظرات

بدون نظر