نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
ویژگی های دوربین مدار بسته برای آپارتمان

ویژگی های دوربین مدار بسته برای آپارتمان

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و در دسترس قرار گرفتن آن با قیمت مناسب اکثر مالکان ساختمانی را به فکر استفاده از دوربین مدار بسته در آپارتمان و ساختمان های خود واداشته است. نگرانی هایی که استفاده از این تکنولوژی را موجب می شوند شامل پوشش درب های ورودی و خروجی ساختمان برای مشاهده افراد مشکوک و همسایه ها، پوشش پارکینگ خودروهای ساکنین، پوشش فضای لابی و راه پله، پوشش درب اصلی بیرونی ساختمان و شامل خیابان اصلی و فرعی می باشد.


انواع تکنولوژی های دوربین های مدار بسته آپارتمانی


جهت پوشش محیط ساختمان ها از 3 نوع تکنولوژی دوربین مدار بسته آنالوگ، اچ دی و آی پی می توان استفاده کرد. سیستم آنالوگ از جمله ارزان ترین و قدیمی ترین سیستم دوربین های مدار بسته است. اما نقطه ضعف دوربین های آنالوگ کیفیت پایین آن است. از معایب دیگر دوربین مدار بسته آنالوگ می توان به ۰٫۴ مگا پیکسل رزولوشن برای بهترین نوع آن اشاره کرد و بعلاوه زاویه کم آن یکی دیگر از نقاط ضعف این دوربین به شمار می رود (حداکثر ۳۰ درجه) به این دلیل تصاویر ضبط شده از این دوربین مدار بسته کمتر قابل اعتماد است.
سیستم آی پی با استفاده از دوربین با رزولوشن بالا (حداقل 1 مگا پیکسل) و استفاده از شبکه کیفیت بهتری ارائه می دهد. به دلیل استفاده از کابل و سیستم شبکه دوربین مدار بسته آی پی قیمت بالاتر و پیچیدگی بیشتری نیز دارد. نقاط قوت این نوع دوربین نسبت به آنالوگ کیفیت تصویر بالا، زاویه دید گسترده تر، انتقال تصویر روی بستر شبکه و اینترنت است.
تکنولوژی HD به عنوان جدیدترین تکنولوژی که وارد بازار شده است و با استفاده از دوربین دیجیتال و مگا پیکسل و استفاده از بستر کابلی که برای دوربین های آنالوگ استفاده می شد به تازگی شناخته شده است. دوربین HD قیمت مناسبی دارد و مورد توجه مالکان بسیاری قرار گرفته است. علاوه بر این رزولوشن و زاویه دید بالا از نقاط قوت دوربین HP است.


تفاوت دوربین مداربسته آنالوگ  و تحت شبکهقوانین نصب دوربین های مدار بسته در خانه و آپارتمان


نصب دوربین مدار بسته در فضای عمومی مانعی ندارد ولی باید همه افرادی که در محیط مورد نظر رفت و آمد دارند از وجود دوربین مدار بسته در محل اطلاع داشته باشند. نصب دوربین مدار بسته نیز در مشاعات ساختمان های مسکونی مثل پارکینگ، حیاط و لابی نیاز به تایید مسئول ساختمان یا هیئت مدیره ساختمان دارد. اگر ساختمان شخصی باشد صاحب خانه باید فضای بیرونی خانه را بیشتر مدنظر قرار دهد و بیشتر بر نقاط مهم مانند درب ورود و خروج توجه کند. از لحاظ قانونی نیز همسایه ها و افراد در رفت و آمد باید از وجود آن آگاه باشند.

دوربین مداربسته


7قدم تا آموزش کامل دوربین مداربستهمحل نصب دوربین مدار بسته در آپارتمان


محل نصب دوربین مدار بسته آپارتمانی با توجه به نیاز مالکان ساختمان مشخص می شود. از جمله مهم ترین فضاهایی که به طور معمول دوربین نصب می شود عبارتند از: بر اصلی یا بر فرعی ساختمان، در ورودی ساختمان، حیاط آپارتمان، پارکینگ، راه پله و فضای جلوی آسانسور و یا داخل آسانسور و پشت بام.

نظرات

بدون نظر