نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
خانه های چوبی,زیبا مدرن و مقرون به صرفه

خانه های چوبی,زیبا مدرن و مقرون به صرفه

آیا تا به حال به داشتن کلبه ی چوبی فکر کرده اید؟
داشتن یکی از این سازه های چوبی بسیار هیجان انگیز می باشد. از آن جاییکه چوب یکی از رایج ترین و فراوان ترین مصالح در طبیعت می باشد, ساخت خانه های چوبی بر مبنای استانداردها و اصول می تواند بسیار مقرون به صرفه و ایمن باشد.
امروزه در پیشرفته ترین کشورهای دنیا مثل آمریکا, کانادا, چین و ژاپن و... ساخت خانه های چوبی به عنوان یک سیستم پایدار و مطلوب پذیرفته شده و با تکیه بر علم و تکنولوژی , این گونه خانه ها کیفیت بالایی هم دارند. به طوری که در آمریکا 80 درصد خانه ها از چوب ساخته شده اند.
ساخت خانه های چوبی مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه این مطلب از
سایت نیاز به خرید آن ها را بررسی می کنیم.

چرا ساخت خانه های چوبی مقرون به صرفه و مطلوب است؟
همان طور که گفته شد چوب از مصالح فراوان و رایج طبیعت می باشد و کاربردهای نامحدودی هم دارد. این محصول طبیعی برخلاف تصور عموم عمر طولانی هم دارد به طوری که سازه های چوبی با قدمت بیش از 700 سال هم قابلیت استفاده را دارند.
علاوه بر موارد گفته شده چوب عایق خوبی در برابر صدا و گرما هم هست و با روش های مدرن ساخت و ساز با چوب نیازی به استفاده از مواد شیمیایی نیست. خانه های چوبی قادرند در مصرف انرژی صرفه جویی کلانی کنند, به طور مثال خانه های معمولی با عایق بندی خوب سالانه 60 تا 80 کیلو وات انرژی حرارتی برای هر متر مربع به کار می برند که این مقدار برای خانه های چوبی مدرن کمتر از 15 کیلو وات به ازای هر متر مربع می باشد.

 

مزایای ساخت خانه های چوبی
اولین و مهم ترین مزیت این سازه ها استحکام در مقابل زلزله می باشد. در حقیقیت خانه های چوبی سازه های سبک و مقاومی هستند و برای مناطق زلزله خیز یکی از بهترین سازه ها به حساب می آیند.
بار مرده ساختمان ها هنگام زلزله در سازه های چوبی 7 برابر کمتر از سازه های فولادی و بتنی است و این نشان دهنده ی مناسب بودن خانه های چوبی است.
از دیگر مزایای خانه های چوبی سازگار بودن با محیط زیست می باشد و با شرایط آب و هوایی گوناگون متناسب می شود. خانه های چوبی حتی در مناطق سردسیر که دمای آن ها زیر صفر درجه می باشد هم بهترین گزینه است.
عمر طولانی خانه های چوبی مزیت دیگری است که این سازه ها را به ساختمان های معمولی ارجح تر می کند.
از مزایای دیگر می توان سرعت بالای ساخت و ساز, کاهش پرت مصالح, کاهش عایق بندی و مصرف انرژی , کاهش آلودگی محیط زیست, افزایش ایمنی کار , زیبایی و کاهش اثرات منفی الکترومغناطیس بر انسان اشاره کرد.

خانه چوبی

معایب خانه های چوبی
بیشتر چوب ها در مقابل سیستم گرمایشی مرکزی مقاوم نیستند و تغییر شکل و ابعاد می دهد ولی چوب های سخت تر استحکام بیشتری دارند.
نکته دیگر عدم مقاومت در برابر آتش سوزی است, چوب به راحتی می سوزد.
یکی از معایب مهم خانه های چوبی این است که در برابر نفوذ آب و رطوبت پایداری کمی دارند و باید به طور دائم آن ها را با مواد پایدار کننده پوشاند.
از دیگر معایب خانه های چوبی می توان مقاومت پایین در برابر حملات حشرات و جوندگان, عدم امکان استفاده مجدد به شکل اولیه, شکست و گسیختگی , عدم همگنی, ضعف اتصال و چین خوردگی و کج و معوج شدن را نام برد.


زیباترین خانه های چوبی جهان (عکس)

 

زیباترین کلبه درختی

زیباترین کلبه چوبی زیباترین خانه چوبی جهان

خانه چوبی زیبا

کلبه چوبی زیبا

زیباترین خانه چوبی دنیا

خانه چوبی خانه چوبی مدرن

 

 

 

نظرات

بدون نظر