نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
لوله های مسی رقیبی جدی برای لوله های 5 لایه

لوله های مسی رقیبی جدی برای لوله های 5 لایه

لوله ها در ساختمان ها نقش اساسی دارند و هر ساختمانی به لوله کشی احتیاج دارد و این محصول ساختمانی در مکان های متفاوتی از ساختمان به کار برده می شود.
یکی از کاربردهای لوله در سیستم های تهویه مطبوع و سیستم های گرمایشی و سرمایشی می باشد که امروزه از لوله های 5 لایه و رقیب جدید آن ها (لوله های مسی) استفاده می کنند.در ادامه این مطلب از
سایت نیاز به خرید می خواهیم لوله های 5 لایه و لوله های مسی را بررسی کنیم و تفاوت آن ها را شرح دهیم:

 

همه چیز درباره لوله های 5 لایه


لوله های 5 لایه تلفیقی از 5 لایه پلیمری با دوام بالا و تحمل دمای حداکثر 90 درجه سانتی گراد می باشند که طول عمر آن ها بیش از 50 سال می باشد.
این نوع لوله ها که انعطاف پذیری بالایی هم دارند از دو لایه پلیمر، دو لایه چسب و یک لایه آلومنیوم تشکیل شده است. لایه بیرونی و لایه درونی از نوعی پلیمر بر پایه پلی اتیلن ساخته شده است که با دولایه چسب به لایه میانی که از جنس ورق آلومنیوم است متصل می شود. ورق آلومینیوم به کار رفته در ساخت این لوله ها از ورود اکسیژن به آن ها و فرسودگی جلوگیری می کند.
این لوله ها از نفوذ اکسیژن به داخل لوله جلوگیری می کنند که باعث می شود آب تغییر رنگ پیدا نکند.
لوله های 5 لایه دارای مقاومت بسیار مناسبی هستند و در مقابل مواد شیمیایی و فشارها تغییر شکل نمی دهند.
لوله های 5 لایه در تمام سیستم های بهداشتی آب سرد و گرم و سیستم های تهویه مطبوع و سرمایشی و گرمایشی کاربرد دارد.

لوله 5 لایه  تولید لوله 5 لایه

 

لوله های مسی و مشخصات و کاربردهای آن


با توجه به اینکه مس هدایت الکتریکی و حرارتی فوق العاده ای دارد کاربردهای آن به دوگروه اصلی انتقال جریان الکتریکی و انتقال حرارت تقسیم می شود.
لوله های مسی DHP , DLP مبدل های حرارتی هستند و کاربرد آن ها در آبگرمکن ها و سیستم های تهویه مطبوع می باشد. این گروه از لوله های مسی علاوه بر قابلیت هدایت حرارتی بالا, قابلیت جوشکاری مناسبی هم دارند.
لوله های مسی مزایای زیادی دارند که از بین آن ها می توان به انتقال حرارت زیاد و سریع, یکنواخت بودن توزیع دما در بدنه, ساختار ساده با هزینه ساخت پایین و سازگاری با محیط زیست اشاره کرد.
البته لوله های مسی محدودیت هایی هم دارند. هرچند که لوله های مسی مقاومت مطلوبی در برابر خوردگی اکسیژن دارند ولی در برابر دیگر خوردگی ها مصونیت ندارند.
اسیدهای حاصل از تغییرات شیمیایی ضدیخ های پایه گلیکول در دماهای بالا می تواند به این لوله ها آسیب برساند.

کاربرد لوله مسی


با همه این تفاسیر با پیشرفت تکنولوژی کاربرد لوله های مسی در سیستم های حرارتی و برودتی و مبدل های حرارتی رو به افزایش است و کم کم جای لوله های 5 لایه را پر می کند.

 

نظرات

بدون نظر