نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
اهميت نصب سیستم های اعلام حریق در ساختمان

اهميت نصب سیستم های اعلام حریق در ساختمان

امروزه، حفظ امنيت و كاهش خطرات جبران ناپذير در ساختمان سازى يكى از اهداف حائز اهميت است. با رعايت برخى از اصول از جمله سیستم های اعلام حریق مى توان از خطرات و خسارت هاى احتمالى به راحتى پيشگيرى نمود و در زمان هر گونه حريق با هشدار و اعلام حريق به سرعت آتش را خاموش كرد. در ادامه به اهميت و كاربرد سیستم های اعلام حریق در ساختمان خواهيم پرداخت:
 

سیستم اعلام و اطفای حریق
كاربرد سیستم های اعلام حریق در ساختمان


سامانه اعلام حريق، سيستمى استاندارد است كه با همكارى چندين دستگاه و سيستم خود، در صورت وجود احتمالى آتش، دود، مونوكسيد كربن و ساير علامت هاى حريق به سرعت تشخيص مى دهد و بلافاصله با تجهيزات صوتى و بصرى خود هشدار مى دهد و از وقوع خسارت جبران ناپذير جلوگيرى مى كند. هشدار صورت گرفته مى تواند به صورت اتوماتيك با دتكتور هاى دودى و حرارتى و يا به صورت دستى با فعال سازى نقاط مخصوصى در ساختمان باشد. نصب سیستم های اعلام حریق براى ساختمان خاص و آپارتمان‌های ۴ طبقه به بالا ضرورى است و لازم است كه طراحان در صنعت ساختمان سازى از اهميت انكار ناپذير اين سيستم حياتى غافل نباشند. 
اهميت نصب سیستم های اعلام حریق در ساختمان


حريق حادثه اى است كه تهديدى براى جان و دارايى شما محسوب مي گردد و اين حادثه ناگوار به سرعت سبب ايجاد خسارت مى شود؛ در صورتى كه مى توان با تدبير و بهره مندى از تكنولوژى هاى به روز اين حادثه را كنترل و حتى پيش گيرى كرد. نصب سیستم های اعلام حریق در ساختمان سبب پيشگيرى و جلوگيرى از آسيب هاى جبران ناپذير آتش سوزى مى شود. مهمترين نكته در حريق و آتش سوزى مسئله زمان است؛ با هشدار و با خبر شدن از حريق احتمالى در ساختمان مى توان اقدامات لازم براى كنترل و خاموش كردن آتش را سريع تر انجام داد و سرعت اين روند با نصب سیستم های اعلام حریق به صورت چشم گيرى افزايش مى يابد و قبل از وقوع حوادث تلخ و ناگوار سبب حفظ جان و دارايى شما خواهد شد.
سیستم های اعلام حریق ساختمانی

نظرات

بدون نظر