نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
کنترل قیمت مسکن با توزیع کارت اعتباری مصالح برای انبو سازان

کنترل قیمت مسکن با توزیع کارت اعتباری مصالح برای انبو سازان

وزیر راه و شهرسازی مسکن در رابطه با ساخت و ساز گفت: از نظر قانون اساسی ساخت مسکن به عهده وزارت راه و شهرسازی  می باشد نظر به اینکه  وزارت راه و شهرسازی باید اقشار محروم جامعه را اولویت قرار داده و به نیازهای آن های توجه کنند تا بتوانند آن ها را خانه دار کنند. به همین دلیل برای خانه‌دار شدن آنها در حال تلاش هستیم؛ از جمله این اقدامات ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جدید به همراه تکمیل ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر باقی‌مانده تا سال ۹۹ است. به عبارت دیگر تا پایان سال ۹۹، ۹۰۰ هزار واحد مسکونی را به مردم تحویل خواهیم داد.بگزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اسلامی به روش‌های جدید تامین مالی تکمیل مسکن مهر اشاره کرد و یادآور شد: برای کل مسکن مهر ۶ ردیف بودجه در لایحه بودجه ۹۸ پیش‌بینی کردیم تا منابع لازم برای تولید مسکن در این لایحه لحاظ شود.

مهندس اسلامی در حاشیه بازدید از شهر جدید پردیس در جمع خبرنگاران در خصوص افزایش سقف تسهیلات مسکن نیز گفت: ما در وزارت راه و شهرسازی هیچ‌گاه برای هیچ کار بررسی نشده‌ای، تصمیم نمی‌گیریم چون اگر اعلام کنیم که به دنبال افزایش سقف تسهیلات مسکن هستیم، خود به خود قیمت مسکن افزایش می‌یابد.

وی گفت: بر اساس مطالعات ما در برخی از شهرها، دهک‌های ۸، ۹ و ۱۰ می‌توانند با پیگیری‌های خود ظرف حدود ۲ سال خانه‌دار شوند. ما برای خانه‌دار شدن دهک‌های ۳ تا ۷ باید تسهیلات پرداخت کنیم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: باید اندیشه ای کنیم تا قدرت خرید مسکن مردم بالا رود؛ وام مسکن، تورم‌زا است بنابراین ما به دنبال توزیع کارت اعتباری مصالح ساختمانی برای انبوه‌سازان هستیم.

نظرات

بدون نظر