نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
مصالح ساختمانی باید استاندارد و با اصول فنی تولید شوند

مصالح ساختمانی باید استاندارد و با اصول فنی تولید شوند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی طی جلسه ای اعلام کرد: تمامی  مصالح ساختمانی مورد استفاده باید دارای اصول فنی باشند.
رضا رجب زاده در جلسه طرح ارتقای کیفیت بتن آماده بیان کرد که نباید محصولی تولید شود که دارای اصول فنی نباشد, وی در ادامه گفت فرآیند ساختمان سازی یک اصل مهم می باشد که نباید از نظارت آن غافل شویم , بنابراین این حوزه باید دارای نظامی باشد که استاندارد ها در آن رعایت شود تا در این حوزه محصولات بی عیب و نقص تولید شود.

رجب زاده اضافه کرد: در زمان وقوع زلزله دیدیم که منازل قدیمی حتی با قدمت 30 سال آسیب زیادی ندیدند اما منازل نوساخت تخریب شدند و این نشانه استفاده از مصالح بی کیفیت و یا نبود نظارت ناظران می باشد.

وی تصریح کرد: استفاده از مصالح استاندارد یکی از مهم ترین و موثرترین عوامل اقتصادی شدن امر ساخت و ساز است و باید در این باره تلاش شود که یکی از گام های موثر، جلوگیری از تولید مصالح غیر استاندارد و بی کیفیت است .

معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: رشد تکنولوژی در عصر حاضر سبب شده تا مشاغل به سمت تخصصی شدن پیش بروند و امروزه مهندسان به عنوان قشر فرهیخته، نقش مهمی در اجرای کارها برعهده دارند .

در پایان این نشست، تفاهم نامه مشترک طرح ارتقای کیفیت بتن آماده در خراسان شمالی بین اداره کل استاندارد و سازمان نظام مهندسی ساختمان امضا شد .

 

نظرات

بدون نظر