نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
رنگ آمیزی داخلی و تناسب با لوازم منزل

رنگ آمیزی داخلی و تناسب با لوازم منزل

حتما تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که رنگ های داخل ساختمان می تواند  تاثیرات بسزایی در دکوراسیون و تناسب با دیگر لوازم داشته باشدتا این حد که اگر رنگ دیوارها با وسایل و نقشه ی ساختمان هم خوانی و تناسب داشته باشد می تواند واحد شما را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهد,البته دکوراسیون و نوع چینش وسایل هم نقش بسیار مهمی در این امر دارد.
در این مقاله از
سایت نیاز به خرید قصد داریم رنگ آمیزی داخلی ساختمان را بررسی کنیم و بگوییم برای هر یک از اتاق های ساختمان(پذیرایی,اتاق خواب,آشپزخانه و ....)چه رنگ هایی مناسب تر است و چگونه باید با لوازم منزل تناسب ایجاد کرد.

اصول انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی
در علوم روانشناسی تاثیر رنگ بر خلق و خوی انسان ها به اثبات رسیده است , بنابراین رنگ آمیزی داخلی منزل می تواند کمک کننده خوبی برای شادی انسان باشد.
رنگ آمیزی داخلی باید با نور و چیدمان متناسب باشد تا تاثیرات مثبت خود را داشته باشد. اما آیا تمامی اتاق ها باید به یک رنگ باشند؟ و یا فقط باید از یک طیف رنگی ساده در رنگ آمیزی استفاده کنیم؟
یکی از ابزارهای مهمی که در این مورد به ما کمک می کند و انتخاب رنگ و نحوه ی قرارگیری و چگونگی ترکیب رنگ آن ها با یکدیگر را به ما نشان می دهد "چرخه ی رنگ" می باشد. چرخه رنگ نتیجه را از همان ابتدا به صورت مطمئنو به دور از شک و گمان پیش بینی می کند.

چرخه رنگی

هم چنین برخی سایتها هم وجود دارند که شما را در چیدمان های مختلف رنگی و انتخاب بهترین گزینه کمک می کند. یکی از این نمونه سایت ها  Paletton  است.

اتاق پذیرایی و الگوی رنگی ساده و تک رنگ
در الگوی تک رنگ معولا از یک رنگ ساده استفاده می شود. این الگوی رنگی از تنالیته های مختلف با ترکیب سفید ,سیاه  و خاکستری استفاده می کنند. حتی می توان از رنگ های خنثی مثل کرم و قهوه ای هم در کنار رنگ اصلی استفاده کرد .
به دلیل تراکم و ازدیاد اثاثیه در پذیرایی بهتر است الگوی تک رنگ یا ساده را در این بخش به کار ببریم.
الگوی تک رنگ با ایجاد ارتباط بین اثاثیه و فضا سادگی و آرامش بخش بودن را برای محیط به ارمغان می آورد.
رنگ آمیزی تک رنگ یا ساده این اجازه را می دهد که روی روکش مبلمان و وری پرده ها نقوش مختلف و بافت های گوناگون داشته باشیم بدون اینکه احساس دلزدگی در شما ایجاد کند.
رنگ مبلمان و پرده در پذیرایی را اصولا باید متناسب  با رنگ فرش ها و لوستر ها و با در نظر گرفتن رنگ امیزی دیوارها  انتخاب کنیم تا بدین صورت ترکیب رنگی تک رنگ را ایجاد کنیم. هرچند که الگوهای مستطیلی و مربعی هم برای پذیرایی های شاد با ترکیب چندین رنگ اصلی و فرعی به کار می رود.

الگوی تک رنگ

آشپزخانه و انتخاب الگوی مکمل
انتخاب رنگ آمیزی مکمل باعث جلب توجه بسیاری می شود. این الگوی رنگی از دو رنگ مکمل که یکی به عنوان رنگ اصلی و دیگری به عنوان رنگ مکمل ساخته می شود. به طور مثال ترکیباتی مثل آبی-نارنجی , زرد-بنفش و .... بهترین نمونه های رنگ آمیزی مکمل هستندکه به دلیل  کنتراست بسیار زیاد بهتر است در سطوح کوچک به کار برده شود تا باعث خستگی چشم نشود.
انتخاب رنگ غالب به نور فضا بستگی دراد اما بهتر است رنگ غالب را سرد انتخاب کنیم و از رنگ های با تنالیته گرم به عنوان مکمل استفاده کنیم. این مدل رنگ آمیزی مناسب اتاق کودک ,بخشی از دیوارهای اتاق نشیمن و آشپزخانه می باشد اما پیشنهاد
نیاز به خرید استفاده از این الگو در آشپزخانه می باشد.

آشپزخانه

الگوی رنگ آمیزی مجاور را برای سرویس های بهداشتی به کار ببرید

الگوی رنگ آمیزی مجاور از ترکیب 3 رنگ مجاور در چرخه رنگی ایجاد می شود,این مدل رنگ آمیزی  از کنار هم قرار گرفتن 2 رنگ اصلی  و فرعی حاصل می شود. برای این الگو قانون 60-30-10 را به کار می برند که رنگ اصلی 60 درصد و رنگ بعدی به عنوان مکمل 30 درصد و رنگ سوم تنها به صورت نقاطی بین دو رنگ دیگر به کار می روند. این مدل رنگ آمیزی بیشتر برای سرویس های بهداشتی به کار می رود که می توان حتی سه رنگ خنثی را باهم ترکیب کرد و الگوی رنگی جدیدی را ایجاد کرد.

سرویس بهداشتی

الگوهای متفاوت و قابل استفاده برای اتاق خواب ها
برای اتاق خواب ها می توان الگوهای رنگ آمیزی متفاوتی را در نظر گرفت اما در کل بهتر است برای اتاق خواب ها تنالیته رنگ های آرام را انتخاب کرد تا آرامش انسان حفظ شود.
الگوی ساده و تک رنگ می تواند برای اتاق خواب ها هم مناسب باشد. اما در کل مدل های رنگ آمیزی هماهنگ که در طولانی مدت باعث خستگی نمی شود و کنتراست پایینی دارد بسیار مناسب هستند.

اتاق خواب
در پایان می توانید از طراحان و دکوراتورهای
سایت نیاز به خرید برای رنگ آمیزی فضای داخلی خود کمک بگیرید.

 

نظرات

بدون نظر