نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
تکذیب افزایش تعرفه عوارض صدور پروانه ساختمانی در سمنان

تکذیب افزایش تعرفه عوارض صدور پروانه ساختمانی در سمنان

معاون ارتباطات و امور بین المللی شهرداری سمنان افزایش چند برابری تعرفه عوارض صدور پروانه ساختمانی در سال آینده  را تکذیب کرد.
 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شهرداری سمنان، مهیار گران مهر با اشاره به تکذیب افزایش چند برابری تعرفه عوارض صدور پروانه ساختمانی در سال آینده، تاکید کرد: هزینه عوارض صدور پروانه ساختمان مناسب با هزینه ساخت و ساز و طبیعتا درصد معقولی از هزینه ساخت بنا و ملک خواهد بود.

وی افزود: با توجه به افزایش قیمت مصالح، هزینه ساخت و ساز و قیمت املاک و همچنین با بررسی و تایید شورای شهر به عنوان حافظ منافع شهروندان و مدیریت شهری طبیعتا شاهد افزایش معقول تعرفه در سال ۹۸ هستیم.

معاون شهردار سمنان ایجاد ساختار تفکیک محله ای را حائز اهمیت دانست و بیان کرد: برای توزیع هدفمند جریان ساخت و ساز و افزایش آن در مناطق با تقاضای کمتر و نیازمند توسعه، ایجاد ساختار تفکیک محله ای با تعیین درصد کمتر هزینه صدور پروانه ساختمانی به هزینه ساخت ضروری است.

گران مهر با اعلام نحوه هزینه صدور پروانه گفت: مطابق مطالعات موردی و پژوهش های مشابه انجام شده هزینه صدور پروانه می بایست در مناطق برخوردار حداقل سه تا شش درصد هزینه ساخت و در مناطق کم برخوردار بین یک الی سه درصد هزینه ساخت محاسبه شود.

 

نظرات

بدون نظر