نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
می توان 25 میلیون تن از سیمان تولید داخل را صادر کرد

می توان 25 میلیون تن از سیمان تولید داخل را صادر کرد

رئیس اتحادیه فروشندگان گچ ،سیمان و مصالح ساختمانی گفت: در کشور ما بیش از 80 میلیون تن سیمان تولید می شود که از این میزان 55 میلیون تن برای مصارف داخلی کشور مصرف می شود و مابقی آن را می توان صادر کرد.
با توجه به اینکه بازار داخلی هم چنان در رکود به سر می برد , می توان با کنار زدن موانع صادراتی 25 میلیون تن سیمان را به خارج از کشور صادر کرد.
وی حجم صادرات سیمان را تا پیش از پایان سال 12 میلیون تن دانست و گفت: این صادرات شامل سیمان و کلینگر ( ماده اولیه تولید سیمان) است.
کاظمی در ادامه گفت: کشورهای حاشیه خزر و افغانستان و عراق  می توانند بازار مناسبی برای این کالا باشند که البته تولیدکنندگان داخلی به دنبال دستیابی به این بازارها هستند.
رئیس اتحادیه فروشندگان گچ ، سیمان و مصالح ساختمانی افزود: برای رفع رکود فعلی موجود در بازار داخلی باید صنعت ساختمان سازی براساس کارشناسی های لازم فعال شود.


افزایش 17 درصدی صادرات ایران به آفریقا
مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت از افزایش 17 درصدی صادرات ایران به آفریقا در نیمه اول سال 1397 خبر داد.
 به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرزاد پیلتن گفت: صادرات ایران به کشورهای آفریقایی در 6 ماهه اول سال جاری به 397 میلیون دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، نشان دهنده افزایش 17 درصدی است.
وی افزود: مقاصد اصلی صادراتی ایران به قاره آفریقا طی دوره مذکور شامل کشورهای مصر، کنیا، سودان، آفریقای جنوبی، تونس، مغرب، موزامبیک، تانزانیا،جیبوتی و سومالی بوده است.
گفتنی است، مهمترین کالاهای صادراتی ایران به قاره آفریقا شامل آهن و فولاد، قیرنفت، گاز مایع، محصولات شیمیایی، سیمان، خمیرهای غذایی، بیسکویت و شکلات، کف پوش، پارافین، وازلین ،روغن موتور و کشمش است.


مشکل افزایش قیمت پاکت های سیمان همچنان پابرجاست

مشکل افزایش قیمت پاکت های سیمان همچنان پابرجاست و افزایش قیمت فروش پاکت های PP سبب شده است تا صنعت سیمان در عرضه سیمان پاکتی دچار مشکل شود.
به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان این مساله با پیگیری و درخوست کاهش قیمت توسط انجمن سیمان همراه بوده است. هرچند که هنوز اقدام مناسبی توسط سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان صورت نگرفته است.
بر همین اساس جعفر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجددا با ارسال نامه ای خطاب به آقای نوابی، معاون وزیر و رییس سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان متذکر شده است که متاسفانه هیچ اقدام قابل قابل توجه و موثری در جهت کاهش قیمت پاکت های PP به عمل نیامده و عملا صنعت سیمان در عرضه سیمان پاکتی دچار مشکل شده است.
با عنایت به اینکه از ابتدای سال جاری هر عدد کیسه بسته بندی 50 کیلویی P.P از 800 تومان به 2000 تومان افزایش قیمت داشته است و قیمت هر تن سیمان پاکتی را حدود 24 هزار تومان افزایش داده است.
همچنین در این نامه به این موضوع اشاره شده است که ضمن ارسال درخواست انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان مبنی بر درخواست بازنگری در قیمت های مصوب اعلام شده، خواهشمند است دستور فرمایید، موضوع بررسی و نسبت به بازنگری قیمت های مصوب آن سازمان متناسب با افزایش ناشی از قیمت پاکت اقدام لازم صورت گیرد.
شایان ذکر است افزایش قیمت پاکت های P.P سبب شده است که فروش سیمان پاکتی دچار مشکل شود.

 

نظرات

بدون نظر