نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
آسانسور غیر استاندارد در گناوه جان یک نفر را گرفت.

آسانسور غیر استاندارد در گناوه جان یک نفر را گرفت.

حسام منصوری معاون امور عمرانی فرماندار شهرستان گناوه گفت: بیشتر آسانسورهایی که در ملک های عمومی و شخصی در شهرستان گناوه نصب می شوند فاقد ایمنی و استانداردهای لازم هستند.
وی صبح سه شنبه در جلسه ای در نشست استاندارد اظهار کرد: به زودی تمامی ساختمان های دارای آسانسور در شهرستان گناوه مورد بازدید قرار خواهند گرفت و در صورتی که آسانسورهای این ساختمان ها گواهی ایمنی نصب نداشته باشند , آسانسور با حضور نماینده دادستان توسط اداره استاندارد پلمپ خواهد شد.
منصوری در ادامه گفت: اخیرا یک حادثه در ساختمان پزشکان شفا در خیابان امام خمینی گناوه  رخ داد که به دلیل عدم ایمنی آسانسور این ساختمان یک نفر جان خود را از دست داد. قدرت اله شاهین زاده رئیس اداره استاندارد شهرستان گناوه در این باره گفت: آسانسور این ساختمان فاقد گواهی ایمنی استاندارد بوده و از سال 94 دوبار از این محل بازدید شده بود و به مالک ساختمان  هم تذکر داده شده بود که نواقص را برطرف کند.
منصوری تصریح کرد : اکثر آسانسورهای نصب شده در ساختمان های عمومی و شخصی شهر گناوه متاسفانه غیراستاندارد هستند و ایمنی لازم را ندارند.


منصوری در ادامه اضافه کرد: مصالح ساختمانی مصرفی در ساخت و سازهای شهرستان گناوه استانداردسازی نشده اند و از کیفیت لازم برخوردار نیست.

وی تصریح کرد: همه سازه های اسکلت بتونی بیش از سه طبقه موظف هستند که از بتون آماده استفاده کنند.

 

مصالح ساختمانی را باید استاندارد سازی کنیم

 

شهردار بندرگناوه نیز در ادامه این نشست گفت: مصالح ساختمانی را باید در مبدا استانداردسازی کرد.

ماشالله احمدی گفت: اداره استاندارد باید دائما از کارگاه های تولیدی مصالح بازدید کنند و کیفیت مصالح ساختمانی را ارزیابی کنند.کارگاه های تولیدی مصالح ساختمانی باید از طرف اداره استاندارد به صورت مستمر نظارت شوند و کیفیت مصالح تولیدی مورد ارزیابی قرار گیرد.


در پایان این نشست موضوع استانداردسازی مصالح ساختمانی از جمله کارگاه های بلوک زنی و یونولیت و بتون آماده مورد بحث و تبادل نظر قرار گفت و مقرر شد کلیه سازه های اسکلت بتونی بیش از ۳ طبقه از بتون آماده استفاده کنند.

 

 

نظرات

بدون نظر