نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
مسکن تا چهار ماه آینده ارزان خواهد شد

مسکن تا چهار ماه آینده ارزان خواهد شد

به گفته رئیس کمیسیون عمران مجلس قیمت مسکن تا 4ماه آینده کاهش محسوسی خواهد داشت. محمدرضا رضایی کوچی ضمن اعلام کاهش قیمت مسکن تا چهار ماه آینده مهمترین عامل این کاهش قیمت را ثبات اقتصادی دانست.

سیر نزولی و ثبات قیمت ارز یک از عوامل کاهش قیمت مسکن

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: ثبات بازار ارز یک از عواملی است که تاثیر بسزایی در اقتصاد کشور دارد.درحالی که در شرایط کنونی شاهد روند نزولی ارز هستیم این مسئله می تواند قیمت مسکن را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

پایین آمدن قیمت ارز سبب کاهش مصالح ساختمانی هم شده است

رضایی کوچی تصریح کرد:همچنین کاهش ارز تاثیر بسزایی در کاهش قیمت مصالح داشته که این مساله کاهش قیمت مسکن را به دنبال خواهد داشت. اگرچه که مسکن جزئ مواردی است که در مقابل شرایط اقتصادی مقاومت می کند اما با این حال محصولات وارداتی که گران می شود قیمت مسکن هم افزایش می یابد.

70 درصد معاملات مسکن توسط دلال ها انجام می شود

وی افزود: از دیگر عوامل مهم در ایجاد روند نزولی قیمت مسکن، کاهش سوداگری و دلال بازی در این عرصه خواهد بود، بر اساس آمارها حدود ۷۰ درصد معاملات بازار مسکن در قالب سوداگری و دلال بازی صورت می گیرد، که این مسئله موجب بروز تلاطم در تقاضا مسکن می شود.

وی در ادامه گفت: وقتی که درخواست خرید و تقاضا برای مسکن زیاد می شود قیمت ها هم تحت تاثیر قرار گرفته و دچار افزایش قیمت چشمگیر می شوند. بنابراین کاهش سوداگری منجر به کاهش قیمت مسکن در مدت زمان طولانی می شود.

دولت باید برای نیاز 4 میلیونی  کشور سیاست گذاری کند

رضایی کوچی ادامه داد: از دیگر عوامل تاثیرگذار در کاهش قیمت مسکن می توان به سیاست گذاری دولت برای تولید مسکن اشاره کرد، در شرایط کنونی کشور به حدود ۴ میلیون مسکن جدید نیاز دارد، بنابراین دولت باید با سیاست گذاری قابل قبول، نسبت به سرمایه گذاری و همچنین انتقال نقدینگی و هدایت سرمایه به سمت تولید مسکن اقدام کند.

در پایان رئیس کمیسیون عمران مجلس از برگزاری نشست مشترک با وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: این نشست هفته آینده با هدف بررسی مشکلات بازار مسکن و مسکن مهر برگزار می شود.

 

نظرات

بدون نظر