نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
انبوه سازی و شهرک سازی برای رفع نیاز مسکن در شهرهای بزرگ

انبوه سازی و شهرک سازی برای رفع نیاز مسکن در شهرهای بزرگ

در کشور ما انبوه سازی یا شهرک سازی در حال حاضر بیشتر در شمال کشور و شهرهای پرجمعیت و صنعتی مثل تهران و اصفهان و ... رونق دارد. در تهران پروژه های مسکن مهر و پروژه ی حکیم  که درحال ساخت هستند همگی جزء پروژه های انبوه سازی می باشند که شرکت های انبوه ساز اجرای آن ها را بر عهده دارند.

معمولا در پروژه های انبوه سازی 2 یا چند کارفرما مدیریت پروژه را بر عهده می گیرند و یا پروژه های سنگین را به شرکت های خصوصی و دولتی واگذار می کنند. پروژه حکیم یک پروژه دولتی است که توسط شهرداری درحال ساخت و بهره برداری است. 

در این مطلب از سایت نیاز به خرید شما را با مفهوم بهتر انبوه سازی, شهرک ها و پروژه های انبوه سازی تهران و بهترین انبوه سازان آشنا خواهیم کرد.

 

انبوه سازی چیست؟

 

به دلیل افزایش روز افزون جمعیت و میل به زندگی شهری نیاز به مسکن در شهرها افزایش یافت. برای رفع این نیاز که البته باید به سرعت انجام می شد روشی با نام انبوه سازی ابداع شد.

در کشور ما شکل انبوه سازی متفاوت از کشورهای توسعه یافت است و تفاوت های زیادی را می توان دید. وقتی از انبوه سازی می گوییم در ذهن همه ساختمان هایی با ساخت و ساز یکسان و مشابه و مصالحی شبیه به هم تصویر می شود.ولی شکل واقعی انبوه سازی در کشورهای پیشرفته چیزی متفاوت از این است.

انبوه سازان اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که واجد شرایط دریافت پروانه اشتغال هستند و توانایی فنی و اجرایی بالایی دارند و البته در سطح مالی خوبی هم قرار دارند.

انبوه سازی    پروژه انبوه سازی

 

پروژه های بزرگ و موفق انبوه سازی و شهرک سازی در تهران

 

 • شهرک اکباتان
   

یکی از بزرگ ترین شهرک ها در خاورمیانه است که در غرب تهران قرار دارد. طراحی این شهرک بر عهده جردن گروزن بود و ساخت آن را یک شرکت آمریکایی در دست داشت.
 

 • شهرک آپادانا
   

این شهرک از شمال به اتوبان تهران کرج و از شرق به مجتمع مسکونی شهید فکوری و از غرب به شهرک اکباتان منتهی می شود.
 

 • شهرک آتیساز
   

قدمت این شهرک به سال 1355 برمی گردد. این مجتمع مسکونی با فضای سبز و زیبا یکی از زیباترین محله های سکونت تهران محسوب می شود.
 

 • شهرک غرب
   

شهرک غرب با نام دیگر شهرک قدس در گذشته محل اسکان خارجی هایی بود که به تهران می آمدند. دلیل نام گذاری این شهرک این بود که طراحی و معماری آن براساس مدل نمونه برج های مسکونی ایالت متحده می باشد.

 

 • شهرک امید
   

این شهرک یکی از شهرک های مسکونی شمال شرق تهران در جوار پارک جنگلی لویزان و اراضی سوهانک است. شهرک امید یک سالن اجتماعات 350نفری هم دارد که محل همایش ها و سمینارها و کنسرت و نمایش می باشد.

 

انبوه سازان شناخته شده

 

یکی از بزرگ ترین شرکت های انبوه سازی ایران بنیاد مستضعفان می باشد. شهرک غرب و وردآورد اصلی ترین سایت های ساخت و ساز این شرکت می باشد.

محسن پهلوان مالک پدیده شاندیز هم بزرگت رین پروژه های ساختمانی ایران را در اختیار دارد. در صورتی که ساخت و ساز شهرک پدیده شاندیز به پایان برسد پهلوان بزرگ ترین مجموعه انبوه سازی ایران را به سرانجام رسانده است.

اطلس بان و پردیس بان ایرانیان از دیگر شرکت های معروف انبوه سازی می باشند که پروژه های بزرگی را با شراکت برخی هلدینگ ها در دست اجرا دارند.

                     پدیده شاندیز


مطالب مرتبط:

درباره خانه های پیش ساخته بیشتر بدانیم

درباره برج های ضدزلزله چه می دانید؟

ساخت و تکمیل ساختمان از صفر تا صد


دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید

نظرات
معزالديني
سلام.كبير بلوك مهيار بزرگترين توليد كننده بلوكهاي فوم سقف و ورق عايق بندي در كشور.آماده مذاكره براي تامين مصالح
1398/10/26 - پاسخ
نیاز به خرید (مدیر سایت)
سلام اقای معزالدینی عزیز شما می تونید با ثبت نام رایگان در سایت مشتری داشته باشید.
1398/10/28