نیاز به خرید
نیاز به خرید
درخواست آنلاین خدمات و کالای ساختمانی
آشنایی با انبوه سازی و شهرک سازی

آشنایی با انبوه سازی و شهرک سازی

در کشور ما انبوه سازی یا شهرک سازی در حال حاضر بیشتر در شمال کشور و شهرهای پرجمعیت و صنعتی مثل تهران و اصفهان و ... رونق دارد. در تهران پروژه های مسکن مهر و پروژه ی حکیم  که درحال ساخت هستند همگی جزء پروژه های انبوه سازی می باشند که شرکت های انبوه ساز اجرای آن ها را بر عهده دارند.

انبوه سازی چیست؟

به دلیل افزایش روز افزون جمعیت و میل به زندگی شهری نیاز به مسکن در شهرها افزایش یافت. برای رفع این نیاز که البته باید به سرعت انجام می شد روشی با نام انبوه سازی ابداع شد.

در کشور ما شکل انبوه سازی متفاوت از کشورهای توسع یافته می باشد. وقتی از انبوه سازی می گوییم در ذهن همه ساختمان هایی با ساخت و ساز یکسان و مشابه و مصالحی شبیه به هم تصویر می شود.

انبوه سازان اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که واجد شرایط دریافت پروانه اشتغال هستند و توانایی فنی و اجرایی بالایی دارند.

انبوه سازی    پروژه انبوه سازی

پروژه های بزرگ و موفق انبوه سازی و شهرک سازی در تهران

  • شهرک اکباتان

یکی از بزرگ ترین شهرک ها در خاورمیانه است که در غرب تهران قرار دارد. طراحی این شهرک بر عهده جردن گروزن بود و ساخت آن را یک شرکت آمریکایی در دست داشت.

  • شهرک آپادانا

این شهرک از شمال به اتوبان تهران کرج و از شرق به مجتمع مسکونی شهید فکوری و از غرب به شهرک اکباتان منتهی می شود.

  • شهرک آتیساز

قدمت این شهرک به سال 1355 برمی گردد. این مجتمع مسکونی با فضای سبز و زیبا یکی از زیباترین محله های سکونت تهران محسوب می شود.

  • شهرک غرب

شهرک غرب با نام دیگر شهرک قدس در گذشته محل اسکان خارجی هایی بود که به تهران می آمدند. دلیل نام گذاری این شهرک این بود که طراحی و معماری آن براساس مدل نمونه برج های مسکونی ایالت متحده می باشد.

  • شهرک امید

این شهرک یکی از شهرک های مسکونی شمال شرق تهران در جوار پارک جنگلی لویزان و اراضی سوهانک است. شهرک امید یک سالن اجتماعات 350نفری هم دارد که محل همایش ها و سمینارها و کنسرت و نمایش می باشد.

 

انبوه سازان شناخته شده

یکی از بزرگ ترین شرکت های انبوه سازی ایران بنیاد مستضعفان می باشد. شهرک غرب و وردآورد اصلی ترین سایت های ساخت و ساز این شرکت می باشد.

محسن پهلوان مالک پدیده شاندیز هم بزرگت رین پروژه های ساختمانی ایران را در اختیار دارد. در صورتی که ساخت و ساز شهرک پدیده شاندیز به پایان برسد پهلوان بزرگ ترین مجموعه انبوه سازی ایران را به سرانجام رسانده است.

اطلس بان و پردیس بان ایرانیان از دیگر شرکت های معروف انبوه سازی می باشند که پروژه های بزرگی را با شراکت برخی هلدینگ ها در دست اجرا دارند.

                     پدیده شاندیز

نظرات

بدون نظر