نیاز به خرید
نیاز به خرید
اولین سایت درخواست خرید بی واسطه در صنعت ساختمان
نصب آسانسورها و خدمات مربوطه به آن

نصب آسانسورها و خدمات مربوطه به آن

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، آسانسور ها جایگزین پله ها شده اند. وجود این وسیله اهمیت بسیار زیادی در یک ساختمان دارد و می توان گفت یکی از ضروریات آن به شمار می رود. شرکت های بسیار زیادی اقدام به نصب انواع آسانسور ها می کنند اما با توجه به حساس بودن این وسیله از نظر امنیتی و کارکرد، باید آن را به شرکتی بسیار مطمئن و با سابقه ای سپرد. شرکت نصب کننده باید خدمات پشتیبانی و نگهداری پس از نصب را نیز ارائه دهد.


آسانسور چیست و به چند نوع تقسیم می شود؟


آسانسور یک وسیله ی حمل و نقل به صورت عمودی است که برای راحتی ساکنان یک ساختمان استفاده می شود. در واقع این وسیله از طریق سیستم تعلیق و تعادل نیروی محرکه، باعث جا به جایی اتاقک شده و افراد را از یک طبقه به طبقه ای دیگر منتقل می کند. یکی از مهم ترین کار های تأسیساتی، نصب آسانسور در ساختمان هاست و افراد متخصص زیادی برای این کار وجود دار. معمولاً این وسیله ها دارای یک تابلوی فرمان هستند و دستورات مربوط به جا به جایی، از طریق کلید های روی تابلو صورت می گیرد. این وسیله ی پرکاربرد خود به انواع مختلفی تقسیم می شود و از مهم ترین انواع آن می توان به مدل های های کششی که در ایران نیز اغلب از این نوع استفاده می شود، هیدرولیک که جا به جایی آن توسط جک و موتور هیدرولیک انجام می شود، وینچی و مغناطیسی اشاره کرد.
انواع آسانسور

خدمات آسانسور


علاوه بر نصب، آسانسور ها نیز همچون اکثر وسایل دیگر، نیاز به خدمات نصب و نگهداری خواهند داشت. در واقع خدماتی که برای این وسیله ارئه می شود ، عبارت است از برسی و بازبینی قطعاتی که قبلاً نصب شده است و همچنین نظارت دائمی و مداوم بر نحوه ی کارکرد سیستم پس از نصب. با توجه به این که باید این وسیله از نظر ایمنی بسیار مطمئن باشد، در صورت خرابی ممکن است خطرات جانی بسیار زیادی داشته باشد و در همین جهت شرکت نصب کننده ی آن، باید پس از نصب نیز از آن پشتیبانی کند. از سوی دیگر فرسودگی و آسیب دیدن یکی از قطعات به کار گرفته شده در این وسیله، باعث آسیب رسیدن به دیگر قطعات و حتی مختل کردن کل سیستم خواهد شد. بنابراین ضروری است فردی از شرکت ارائه‌ دهنده ، در زمان های مشخصی به بازبینی قطعات آن اقدام کند.

خدمات آسانسور