نیاز به خرید
نیاز به خرید
اولین سایت درخواست خرید بی واسطه در صنعت ساختمان
واحدهای تولید مصالح غیراستاندارد پلمپ می شوند

واحدهای تولید مصالح غیراستاندارد پلمپ می شوند

مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد, بهمن رحمتی در روز سه شنبه در جمع خبرنگاران، گفت: از ابتدای امسال با بررسی های صورت گرفته و نظارت ها ی پی در پی , از ابتدای امسال تا به حال 5واحد تولیدی متخلف مصالح ساختمانی به مراجع قضایی و قانونی معرفی شدند.
 رحمتی اعلام کرد: این اقدام در پی بازرسی بر کیفیت مصالح تولید شده و برخوردهای قانونی با واحدهای تولیدی انجام گرفت.

 

او در ادامه گفت: مصالح ساختمانی استاندارد و باکیفیت نقش اساسی در مقاومت سازه ها دارد. در نتیجه آسیب ها و خسارت مالی و جانی کاهش می یابد و نهایتا هزینه های بازسازی و مرمت کاهش می یابد.
با مقاومت در برابر حوادث طبیعی و همچنین با افزایش عمر مفید یک ساختمان می توان از سرمایه های فردی و ملی محافظت کرد.

مدیر استاندارد کهگیلویه وبویر احمد ادامه داد: به دلیل اهمیت رعایت استانداردها در تولید مصالح ساختمانی و تهدیدات و خساراتی که مصالح نامرغوب و فاقد استاندارد متوجه مصرف کنندگان می کند، اداره کل استاندارد استان با افزایش نظارت و بازرسی های فنی خود از تولیدات بی کیفیت و غیراستاندارد جلوگیری می کند.

رحمتی خاطرنشان کرد: در پی وقوع زلزله های اخیر در برخی استان ها متوجه شدیم که در ساختمان ها به کیفیت مصالح ساختمانی توجهی نشده و همین موضوع باعث تلفات بسیار زیاد مالی و جانی شد و در برخی مناطق ساختمان ها به طور کامل تخریب شدند.

وی در پایان گفت : قرار بر این است که بازرسان استاندارد به صورت پایا و همیشگی به واحدهای تولیدی اعزام شوند و کیفیت مصالح را مورد بررسی قرار دهند و در صورت عدم تطبیق و مغایرت با استانداردها آن واحد تولیدی پلمپ و به مراجع قانونی معرفی شود.