نیاز به خرید
نیاز به خرید
اولین سایت درخواست خرید بی واسطه در صنعت ساختمان
انواع سیستم های گرمایشی منزل

انواع سیستم های گرمایشی منزل

در این مطلب از سایت نیاز به خرید می خواهیم انواع سیستم های گرمایش خانه ها را مورد بررسی قرار دهیم و از معایب و فواید هر یک به اختصار توضیح دهیم.
در روزهای قدیم وسیله گرمایشی رایج در خانه ها بخاری بود که مشکلات عدیده ای هم داشت و گاها به خاطر نشت گاز از شلنگ های گاز و یا عدم نصب صحیح لوله های بخاری جان انسان ها به خطر می افتاد.
هنوز در خانه های قدیمی و حتی برای گرم تر کردن خانه های جدید هم بخاری به کار می رود.
با ما همراه باشید تا سیستم های گرمایشی امروزی که در منازل به کار می روند را بیشتر بشناسیم.

سییستم گرمایشی پکیج یا موتورخانه با رادیاتور(شوفاژ)
موتورخانه یک سیستم مرکزی گرمایشی است که برای کل واحدهای ساختمانی به کار می رود که گرمایش آب مصرفی و گرمای محیط را تامین می کند. در این سیستم انتقال گرما به وسیله رادیاتورها انجام می گیرد.
اجزای اصلی موتورخانه ها دیگ,مشعل, پمپ و لوله کشی های مربوطه می باشد.
پکیج هم در حقیقت نوع فشرده ای از موتورخانه با ظرفیت پایین برای مصارف خانگی می باشد. پکیج ها هم شبیه به سیستم موتورخانه عمل می کنند با این تفاوت که پکیج باید برای هر واحد به صورت مجزا نصب شود و هر پکیج یک مشعل مختص به خودش را دارد.
یکی از مزایای استفاده از پکیج به جای موتورخانه کاهش لوله کشی های مربوطه و در نتیجه کاهش هزینه می باشد. هم چنین پکیج های دیواری فضای کمی را اشغال می کنند و بهتر است برای خروج دود به بهترین صورت این دستگاه در بالکن نصب شود.
برای یک خانه تعداد رادیاتورها و اندازه ی آن ها بستگی به متراژ خانه دارد ولی معمولا برای یک خانه 80 تا 100 متری 2عدد رادیاتور 12 پر برای پذیرایی و برای هر اتاق خواب یک رادیاتور 8پر کفایت می کند.
نسل جدید رادیاتورها برای گرمایش رادیاتورهای قرنیزی هستند که آرام آرام جایگزین رادیاتورهای قدیمی می شوند, از مزایای این رادیاتورها هم می توان به تولید گرمای یکنواخت اشاره کرد.

موتورخانه    پکیج

سیستم های گرمایشی فن کوئل
فن کوئل دستگاهی است که هم جهت سرمایش و هم گرمایش به کار می رود. معمولا از فن کوئل ها در محیط های اداری و تجاری بیشتر استفاده می شود.
یک فن کوئل دارای اجزایی مثل: فن, کویل های سرمایش و گرمایش, فیلتر هوای قابل تعویض یا قابل شستشو, شیرفلکه, شیر هواگیری و ترموستات و هیومیدستات می باشد.
فن کوئل ها را به دو دسته توکار یا روکار تقسیم بندی می کنند.
یکی از مزایای استفاده از فن کوئل ها این است که کنترل درجه حرارت در فضا به صورت جداگانه انجام می شود و از انتقال آلودگی بین اتاق ها جلوگیری می کند. از معایب این سیستم گرمایشی هم نگهداری و تمیز کردن مشکل انها را می توان نام برد.

فن کوئل

سیستم های نوین سرمایشی و گرمایشی
امروزه سیستم های نوین دیگری وارد بازار شده اند که به تجهیزات و آب کمتری نیاز دارند. به این سیستم ها, سیستم های DX گفته می شود که عمل انتقال حرارت را به وسیله ی گاز فریون انجام می دهند. سیستم های DX سیستم های یکپارچه سرمایشی و گرمایشی هستند که به موتورخانه هم نیازی ندارند و در فضای مرده و غیرقابل استفاده ساختمان مثل پشت بام ها نصب می شوند.
از مهمترین این سیستم ها ,
سیستم های سرمایشی و گرمایشی GHP و VRF را می توان نام برد.
مزیت GHP نسبت به VRF این است که قدرت گرمایشی آن به همان اندازه VRF بالاست و راندمان بالایی هم دارد و با گاز شهری و مقدار کمی برق کارمی کند. ولی VRF و داکت اسپیلت سیستم های تمام برقی هستند که قدرت گرمایشی آن ها پایین است و در نقاط سردسیر باید مکمل حرارتی مثل پکیج یا دیگ آب گرم نیز به کار رود.

درپایان این مطلب پیشنهاد میکنیم سیستم های گرمایشی مورد نیاز خود ار از تامین کنندگان سایت نیاز به خرید تهیه کنید